1. fena bilardo oynardım zamanında. gözüme bakacak bilardocu yok o zamanlar. özellikle yurtta kalırken. tabi herkes biliyor tanıyor bizi. ne zaman oyuna başlasak biriyle, yurtta işsiz çok, toplanır herkes masanın etrafına, "oo imagine oynuyor, bak şimdi nasıl sokuyor kırmızıyı, oha bebeye bak görmeyen topu bile ince görüyor yuh" diyenler falan. gaza geliyor insan ister istemez hehe.

  yemekhanede izlediğimiz lig maçlarından sonra -özellikle "3 temmuz süveci" sonrası başlayan sezon, beşiktaş her maç 3-5 atıyor, galatasaray önüne geleni tokatlıyor falan- yatana kadar bilardo oynardık. bu arada yemekhanede her şey normal seyrinde devam ediyor; içi kırmızı tavuk ızgaralardan yiyor, yapılan kaşarlı tostların içinden soğan falan çıkıyor, kuru fasulyeden et çıkmıyor, meyve suyu diye meysu satılıyor. "vay efendim 10 kuruş kalmadı sakız veriyim" diyen kasiyer, lan odada adım attığım yer sakız oldu görevli dayı atıyor her gün çöpe, neyse. tek zevkimiz lig maçları, bilardo. ha bir de aklıma 3 yumurtalı omlet isteyen çocuk geldi haha kasada satılan haşlanmış yumurtadan satın almış sonra omlet yapan abiye veriyor "abi 3 yumurtalı olsun" koca yemekhaneyi koparttı gülmekten.

  yine standart günlerden bir gün bir çocuk bulmuşlar. getirdiler işte bu çok iyi şöyle oynar böyle oynar. kendimize de güveniyoruz ha boş oynamayız, künefeler, iskenderler, lahmacunlar vay anam vay.

  neyse çocukla başladık maça. ama ortalık; sen de wembley, ben deyim crucible theatre öyle kalabalık. elime alıyorum emektar istekamı, tak tak tak. sanki kalabalık "c'mon ronnie!!!" diye bağırıyor. adeta snooker dünya şampiyonası 35. frame'deyim o derece konsatreyim. ama alakası yok. arkadaki mavi banyo terlikli çocuktan gelen: "gardaş nası oyniyürlar öyle amina goyyim" sözü ile kendime geliyorum.
  her atışımız aralarında küçük konuşmalara; her pot, vay anasınılar ile, parmak şıklatmalar ile süsleniyor. tabi sonuç olarak kazanıyorum yine. ve ben ödülü beğenmediği için 147 yapmaktan vazgeçen ronnie o'sullivan edası ile terk ediyordum salonu.

  sen o kadar adamın önünde kazan, hava at millete, 3 bant pot yap. sonra "hadi hd iskender'e gidelim." senin olsun iskenderin. ben künefe ısmarlarım kendime.
  hd iskender bok gibi bu arada, gitmeyiniz efenim. ama salataları aşırı doğal, son gittiğimde tırtıl çıkmıştı içinden renkli tatlı bir şeydi kerata seni.

mesaj gönder