1. allah yollarını açık etsin. güzel duruyor sözlük. gayet anlaşılır. özellikle de ekranı ters çevirince.

  tanımı yaptığımıza göre yorumum silinmez sanırım. malum ruhsuzkozmonot reyiz var.

  şimdi arkadaş, benim ya da buradaki insanların, hiç kimsenin; emeğiyle dalga geçtiğimiz, insanları dışladığımız yok. ben de sonradan geldim ama şu ana kadar bir kişiden dahi kötü bir reaksiyon almadım. çünkü yazıyoruz, "karalamıyoruz."

  neden buradayız? dışarıda bulamadığımız ortamı, insanları burada bulup, konuşup, tartışıp bunlar üzeriden bilgi alış-verişi yapmak için. kimisi kitap okumak için motivasyon arıyor, kimi yalnızlığına çare, kimi insan zaman geçirmek için ya da samimi bir ortamda bulunmak için. ve hepsi sonuç olarak mutluluk kapısına çıkıyor. mutlu olmak için buradayız.
  mesela bu gün güzel bir mesaj aldım gayet mutlu etti beni. ya da geçenlerde radyoda bir soru sormuştum ve gayet alçak gönüllü bir cevap aldım ve hatta başka birinden tepki almıştı niye cevaplıyorsun bu kadar naif olma diye.

  demek istediğim burada güzel insanlar var ve hepsinin ortak amacı kendilerini mutlu hissetmek. kimi trolleyerek mutlu olur, kimi güzel bir şarkı dinleyerek vs.

  ben de buradaki güzelliği gördüm ve katılmaya karar verdim. ve her yeni gelen gibi ben de yerimi bildim, ortama baktım, kara koyunluk etmedim. ama buraya sonradan katılanların söyledikleri, yazdıkları yorumları, kavgalarını hatırlıyoruz:

  "yok biz çiniz zıplarsak sallarız, ben burayı sevmedim yorum yapamıyom, vay efendim burdakiler bizi dışlıyor rororo."

  sizsiniz burayı bir türlü içselleştiremeyen. bazıları kendi evinde ağa iken burada maraba olmayı yediremedi kendine. olay bundan ibaret. kimse kimseyi fütursuzluğundan eleştirmiyor, aksine sizin fütursuzluğunuzdan - goddaşlığınızdan dolayı eleştiriyor. (siz diye bahsettiğim bu saydığım özeliğe sahip bir kaç arkadaş.)

  medet ummuyor ama reklam yapmaktan da vazgeçemiyor arkadaşlar. neemiş biraz dahice düşününce efenük künefe'nin tersi olduğu anlaşılıyormuş.
  benim sizin sivri zekanıza kinayem şundan ötürüdür: buraya ve buradaki insanlara saygı duymayan insanlarca, zamanında
  "ben burdan gidiyorum, sözlüğünüzü de neticenize sokun"
  tarzı bir yorumdan sonra götün götün gelip, 2 sözlük reklamı yapması.
  (bkz: beta sözlük)
  (bkz: kulzos)

  şunu tekrar söylemek istiyorum: ben tanımadığım kimsenin emeğiyle dalga geçmem, tutarsız, kibirli her an kendinde küçük dağları yaratabilecek potansiyele sahip olduğunu sanan insanları dalgaya alırım. bu arada eğer gelecek adına endişe duyulması gerekiyorsa; kibrinizden dolayı endişe duymalısınız.

mesaj gönder