1. önce inanmadım, basacaktım eksiyi. sonra dur bi bakayım dedim. harbi ne eksilemişler adamları yazık değil mi. madem konu en beğenilmeyen yorumlardan çıktı, ben de iki laf edeyim.

  en beğenilmeyen yorumlardan şu ikisini ele alalım;
  (#16522) , (#16517)

  522 olanda arkadaş demiş ki "okumadan atıp tutan çoktur". ee aga, yani? hayır üzerinize mi alındınız bunu niye eksiliyorsunuz. evet adam haklı, imzamı atıyorum altına. hafız adam tanıyorum "kanka kuran'da hebe höbö de varmış." diyor. oğlum varmış ne, bilmiyor musun? "yok ben türkçesini değil arapçasını biliyorum ama amcamın dayısı söyledi şöyle bişey de varmış" diyor.

  e bu bilmeden atıp tutmaktır işte. bir de bilip atıp tutanlar var ki onları gördün mü kaçıcaksın zaten.
  (bkz: hayrettin karaman)

  bunun saygısızca, terbiyesizce bir yanı yok. kişileri eleştirmiş, inançlarıyla dalga geçme de yok, dinine laf sokma da. gocunduysan eksilersin tabi.

  517'de de denmiş ki "islam tanrısı allah tarafından gönderildiğine inanılan kitap."
  ya çok afedersin de bunda ne buldun gözünü seveyim. burada tek gücüne gidebilecek laf "inanılan" denmesi. hani gerçeklik ya çünkü, handikaplı doğru. ya başkan bak anlamadığınız nokta bu bir inanç. inanış. din bu ya din.

  bak vikipedi ne demiş:
  "din, genellikle doğaüstü, kutsal ve ahlaki öğeler taşıyan, çeşitli ayin, uygulama, değer ve kurumlara sahip inançlar ve ibâdetler bütünü."

  yahu bu bir inanış. adam da tanımını vermiş. kuran allah tarafından gönderildiğine inanılan kitaptır demiş.

  bu cümle dahi sana bir şekilde dokunuyorsa. eksiyi basıp geçiyorsan ben sana gerici derim, yobaz derim.

  hem bu kadar genç eksi yiyor heba oluyor yazık değil mi.

  hoşgörü dininiz buysa ben yokum aga, kimse kusura bakmasın.

  bunların karşısına diksen bi hıristiyan ya da ne bileyim müslüman olmak isteyen herhangi biri. anlat bilader biraz islamiyeti, arkadaş merak ediyor desen. kurdukları iki cümleden biri "islam süper, çok barışçıl, çok hoşgörülü, diğer adı hoşgörü dinidir canım zaten tabi aaa" olur.

  orta yerde çok hoşgörülüyüz biz, hem bilmem hangi ayet de şunu diyor, islamiyet zaten bir numara ya diye şekil yapıp, sonra saçma sapan şeylere kızacaksanız baştan söyleyin. hiç oynamayalım.

mesaj gönder