• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (5.91)
dağ 2 - alper çağlar
teröristlerin elinden kurtulmayı başaran iki arkadaş oğuz ve bekir, 6 yıl sonra özel bir görev için özel kuvvetler 8. muharebe arama kurtarma timi'ne katılır. timin özel görevi ise kuzey irak'ta bir terör örgütü tarafından kaçırılan gazeteci ceyda balaban'ı kurtarmaktır. ancak bu sefer düşman geçmişteki gibi bir tane değildir. mak'ın karşısında bu acımasız coğrafyada birbiriyle çatışan birden fazla kuvvet vardır ve işler bu sefer hiç olmadığı kadar zordur.
gişede başarı kazanan dağ filminin ardından gelen devam filmi dağ 2 filminde yine başrolleri çağlar ertuğrul ve ufuk bayraktar paylaşırken alper çağlar da filmin yönetmenliğini ve senaristliğini üstleniyor.
 1. ''söyleyecek sözü olan anlatsın
  isterse içine yalan da katsın
  yeter ki kendinden bizden söz etsin
  yalanı doğruyu sezer gideriz ''
  aşırılmış bir senaryosu da olsa, yetersiz efektler de olsa buram buram duygusallıkta koksa, milyonlarca gişe yapan saçmasapan türk komedi filmleri yerine bu filme giderim. iyi ki de izlemişim. içinde bir miktar ülke sevgisi olan varsa izlesin . anlamayan olacaktır bok atanlar elbet olacaktır ama böyle yapımları görmek isterim ben. velhasıl izleyin efendim filmin sonunda asker olmak istiyorsunuz.

mesaj gönder