1. vallahi kim ne derse desin, artık sonuna gelen sözlük sitesidir. burada niceliği nitelikten ileride tutup sözlüğe masa, sehpa, golf topu, beşiktaş jk diye başlıklara 5 tane kıytırık tanım giren herkesi sözlüğe aldığınız anda bitti burası da hala uzatmaları oynuyor. şu sol şeritte buram buram bilgi fışkıran başlıklar olurdu, şimdiki halin görebiliyorsunuz. mutsuzluk pazarlayan yorumlar, onlara gelen favlar falan. zaten duygu değil mi bu, herkeste var, yaz bir şeyler illaki başlık tutuyor. sen polimeraz 3 hakkında yazı yazsan dönüp bakan olmaz ama polimeraz 3'ü kim ne yapsın.

  bundan sonra daha içi dolu bilgicik falan da olamaz burası. o adamların hepsini kaçırdınız çünkü, yazmıyorlar. yorumlarının hepsini sile sile kaçtılar. niye yazsınlar ki? adamın zamanı bedava sanki... eskiden yazıyı yollayınca birilerine ulaştığını bilirdik, şimdi başlığa giren çıkan yok. e o kalite içerik üreten adamlar buraya mercimek çorbası okumak için gelmiyor, siz de onların yazısını okumuyorsunuz zaten. o da gidiyor. gitmekte de haklı. keşke hepsi gitse de rahatlasa sözlük. ohh mis gibi.

  allah aşkına şu dünün beğenilen yorumlarına bir bakın. ondan sonra sokrates'in felsefesi, işte ne bileyim kanser ilacı, yazılım falan hakkında konuşacak adamın burada kalmak için ne tür bir motivasyon bulabileceğini düşünün.

  ben dediydim, bu sözlükte futbol başlığı açılıp içine "gooooooooollll" diye yorum girildiği gün burası bitmiştir dedim. bilakis öyle de oldu. o yorum girildi (2-3 ay oluyor), sonra şikayet ettim, silindi ama o zihniyet bir defa kaleden içeri girmişti artık. bari kaç kaç olduğunu yazsaydın. bize ne lan golse? kahin miyiz nereden bilelim sen hangi takımlısın? artık no way back.

  konu sadece yemek de değil zaten. 2-3 aydır böyle burası. kaliteli içerik gitti, yerine onedio tarzı bir şey geldi. ki youreads'in en olmaması gereken şeylerden biri onedio. adam kitap başlığına gitmiş:

  "okuduğum kitap"

  bize ne lan ahahahahahahahahahahah. yani tamam tanım yapmışsın, sentaks uygun da; bir dur düşün mübarek bunu kim ne yapsın? sen obama mısın, sen edebiyat otoritesi misin. kaldı ki yukarıda "okudum" diye işaretleyebiliyorsun. maksadın "kitap yorum sayım fazla olsun da entel görüneyim" gibi bir şey. insanı salak yerine koyuyorsunuz ya, ona kıl oluyor insanlar.

  şu ilişkiler ve anket kanalları ise onedio'dan bile daha kanser. pazarlana pazarlana bitmeyen bir mutsuzluk. çevir babam çevir. arkadaş eğer çok kendinden bahsedesin varsa, aç bir blog sitesi keyfine bak. yok eski sevgilisi, yok eski sevgilisinin yeni kankası, yok 9 yıl önce olan şu olay. ben de yandan kuantum bilgisayarı diye yorum giriyorum, salağım çünkü.

  bu yorum da isterse zülfiyare dokunsun (ki dokunacak). ben de o ara yorumlarımı sileyim.

  (bkz: böyle buyurdu zerdüşt)

mesaj gönder