1. başlığı görünce kesin bir milletvekili ya da belediye başkanı gene bir şeyler demiş sandığım sonrasında illüzyona mapus bir halde en 'sığ' görülerimin üretisi olan düşünlerim ve ulu bir riyâkârlıkla derhal yadsıdığım, reddettiğim önermedir.


    örsan akbulut, ideametric diye bir kavram kullanır. ölçücülük gibisinden. yani kabaca bir şeyi (bu yönetsel sistem olur, kültür olur) körü körüne taklit etmeme ancak kendi özgül koşullarına gene özgün bir şekilde uyarlama. burada da siyah ile beyaz yoktur. modernite, rasyonalite simsiyah değildir. ^:floransa bu yüzden seçilmiş sanırım.^ nitekim islam dinini yaşayan ülkelerdeki koşullar da şu an zaten değil tarihte de bembeyaz değildi.

    sanırım yozgat'da kadın olmak ilgili herhangi bir tecrübeye dayanılmadan da yapılmış bir önerme. belki çok sığ ya da gerzekçe bak ama sadece şunu söyleyeceğim, yozgat'da 2 tane sinema var, evin 300 m uzakta olsun, yimpaş'taki sinema salonuna tek başına bir kadın olarak giderken maruz kalacağın tacizin, sana edilecek lafları bir düşün isterim. kaçarı yok. bireyin şuurunu ya da kendince hareket edebilmesini, koşullar biçimlendirir. bu durum o kadına normal geliyorsa evet o kadın özgürdür, doğru.

mesaj gönder