1. böyle mi oluyormuş aşk dedikleri? bilmeden, görmeden sadece hissetmek yetiyormuymuş insana? sadece sevgiyi buldun diye mi hayat güzel oluyormuş birden? sen daha bilmeden kaptırıveriyormuşsun kendini. kendini bilmeden kaptırmak daha mı kötüymüş? sadece ihtiyacın olduğunu sanıp gözün kapalı dalıyormuşsun sonu bucağı bilinmez bir denize veya onun ihtiyacı olduğunu bildiğin için, iyi olduğun için, sadece o güzel olsun diye mi katlanıyormuşsun acıya? acıyı nereye koyuyor muşsun ki bedeninde? bu sıkıntı, daraltı, hiçsiz yaşamını sürdürürken birden kendini bulduğun bir insan gerçekten seni değiştirebilir mi? kendini başka birinde bulmak ister miydin veya kendine başka birini yakıştırabilir miydin? seni kabul ettiğin benliğinden ayıran bir ölümlüyü neden seversin ki? daha mı güzel olabilir herşey yani umut ettirdiği için mi seviyorum diyorsun? doğrudur belki haklısındır. çok umudunun olmadığını, hayallerini rüyalarında görüp o yüzden hatırlamadığını söylemiştin, biliyorum. yüzündeki kızgınlık değil, acı çekiyorsun, farkındayım. sen kendinden başkasına kızabilir misinki? tamam, bencillikte yapamıyorsun ama ya sonu beklediğinden de kötü biterse, ya daha kötü olursa herşey, ya ölürsem? hiç düşündün mü bensiz ne yapacağını?

  - bilmiyorum beynim, hiçbirinize söz geçiremiyorum. kalbimden geliyorum şimdi. söylediklerini bir duysam öyle güzel öyle naifti ki her ne kadar surat assam da dediklerini dinlememeye çalışsam da yanından ayrıldığım an içime kocaman bir hüzün çöktü. onunda kendince haklı sebepleri var tabi. yolda gözlerimi gördüm, kıpkırmızı kesilmiş, dolmuşta seni bekliyormuş gibiydi. hani hep sen son sözü söylerdin, sen karar verirdin. şimdi neden yapamıyorsun. dikilme kafamda bir o yanda bir bu yanda. cevap ver bana. nedir sorun? vursana yumruğunu masaya.

  yok öyle masaya falan vurmayalım. oturup hep beraber konuşsak daha iyi olur gibi.

  - sen ve konuşmak. hayır olsun, hangi dağda kurt öldü. sen değil miydin şimdiye kadar “dediğim dedik, çaldığım düdük” diye gerine gerine dolaşan. sen yaptın bize bunları bu meseleyide sen halledeceksin.

  pardon ama ben sana şimdiye kadar hiç soru sordum mu? neden bu kadar sertsin bana karşı?

  - hep soru sorduğun için bu haldeyiz ya. birde altıma geçip beni suçlu hissettirmeye çalışma, yaparsın bilirim. oynama benim ayarlarımla gerçi oynasan da bir şey olmaz şu saatten sonra ya. tamam buraya kadar. artık herkes kendi içinden sorumlu. kalbime müdahale etmeyeceksin bundan sonra. otur ders çalış, bitirmen gereken çok şey var önünde.

  ……………..

mesaj gönder