• izledim
    • izlemek istiyorum
  • youreads puanı (5.67)
vantage point - pete travis
thomas barnes (dennis quaid) ve kent taylor (matthew fox), küresel boyutta terörle savaşın dönüm noktasında başkan ashton’ı (william hurt) korumakla görevli gizli ajanlardır.
başkan ashton, ispanya’ya varışından birkaç dakika sonra vurulunca, kargaşa baş gösterir ve suikastçı avı sırasında apayrı yaşamlar kesişir. kalabalıkta bulunan amerikalı turist howard lewis (forest whitaker), çocukları için başkanın gelişini kaydederken başkana ateş eden kişiyi görüntülediğine inanır. kalabalığın içindeki bir diğer kişi, tarihi olayı tüm dünyada milyonlarca televizyon izleyicisine aktarmakta olan amerikalı haber yapımcısı rex brooks’tur (sigourney weaver).
onlar ve diğerleri hikayelerini anlatırken, bulmacanın parçaları yerine oturmaya başlar; ve anlaşılır ki yüzeyin hemen altında şok edici gerekçeler yatmaktadır.
  1. minibarikullanmismi adlı yazarın önerisiyle izlediğim, aksiyon ve macera yönüyle tatminkar, farklı bir "bakış açısı" yaratması yönüyle etkileyici, kısa ve öz olması bakımından da sürükleyici bir klasik amerikan filmi. elbette ki bünyesinde buram buram amerikan propagandası barındırır.

mesaj gönder