1. +ölenlere üzülme bu kadar ya sen de 1 haber gör hemen çıldırıyorsun.
  - insanlar ölüyor. savaşlar, terör, yapay hastaliklar, yokedilen ilaçlar, tecavüz edilip öldürülenler, trafik kazalari, eşek şakaları bak bak görmüyor musun. sana birşey ifade etmiyor mu? içinde biryerlerde bir sızı yok mu?
  +abartiyorsun sen ölüm haberleri okuma.
  - ölüm, haberleri okumak, birilerinden duymak değil mi senin için birşey ifade etmiyor. birer isim, rakam. sadece değer verdiğin birisi ölürse belki o senin için üzüntü veren bir ölüm olur. ölüm bir kayıp senin için degil mı? ölüm sana yakın ve uzak. senin içinde.
  + of aman. sana kimse birşey soylemesin. neyse abartma artık.
  - dünyaya gözlerini açtığın anda bokun içinde olacak, sana sunulan yolda ilerleyip geberip gideceksin. peki ya duygularin? hiçbir şey hissetmiyor musun?
  + neden bu kadar abartiyorsun, elden birşey gelmez boşuna üzülüyorsun bunu senin iyiliğin için söylüyorum.........
  - uğruna yaşadığım değerlerin ölmesine üzülüyorum. nefes alan herseyle birlikte hisleri de öldürüyorlar. hayattaki tek amacı daha kolay varolmak....daha fazla calisip, daha çok takdir almak, daha çok para kazanmak, daha çok yalakalık, daha çok yalan, daha çok sahtekarlik, hayır daha az çalışmak, daha çok para, para, daha çok güç, daha çok ego, daha çok pislik ve evet daha çok hayat. daha aziyla en çoğuna kavuşmak. maskelerin ardındaki pis yüzlerinde hep daha fazlası var. gözlerinin içinde hep daha fazlasıyla yanıyor, herşeyi, herkesi kiskaniyor, asla doymuyor. düşünmüyor....duymuyor....hissetmiyor......görmüyor. gözlerinde o ifade o boş bakışlar. ölüm gibi. taze robotlara devriyesini veriyor. değerleri, tüm incelikleri, sevmeyi, görmeyi, hissetmeyi, kendini bilmiyor. anlamiyor, anlayamaz. uğraşmak istemez, abartma der.
  - neyse sacmaladin artık hadi ok.
  + rol yapmak ne tatlı değil mı? tüm gün, yorulmadan. sen gibi, siz gibi olmayanı taşlamak çok güzel. emirlere itaat et, sorgulama ve uyu. sacmaladigimi dusunuyorsun anlıyorum. ama o kadar boş ki. neyse.

mesaj gönder