kar


 1. bana kanadaya yerleşen bi izmirlinin günlüğünu hatırlattı.

  "kanada'...daki yeni evime taşındım. çok heyecanlıyım.
  burası çok güzel. dağların manzarası muhteşem. onların karlarla kaplı halini görebilmek için sabrımı zorluyorum.
  14 ekim
  kanada dünyanın en güzel yeri. yapraklar kırmızı ve
  turuncunun tonlarına dönmeye başladı. bir atla kır gezintisi yaptım ve bir sürü geyik gördüm. çok güzeller. yeryüzündeki en güzel hayvanlar. burası resmen bir cennet. kanada'yı çok ama çok sevdim.
  11 kasım
  geyik avlama sezonu kısa bir süre sonra başlıyormuş.
  bu kadar güzel hayvanları öldürmeyi nasıl olur da isterler anlamıyorum. umarım yakında kar yağışı başlar. sabırsızlıkla bekliyorum kar yağışını...
  2 aralık
  dün gece kar yağdı. her yerin beyaz bir örtü ile
  kaplanışını seyretmek için gece saat kurup kalktım.tıpkı kartpostal gibi. dışarı çıktık merdivenlerdeki ve garajın önündeki karları kürekle temizledik. kartopu oynadık (ben kazandım). kar temizleme makinesi gelince, garajın önündeki karları tekrar temizlemek zorunda kaldık. yorulduk ama çok eğlendik.
  12 aralık
  dün gece biraz daha kar yağdı. kar temizleme makinesi ile garajın önündeki karları tekrar temizledik. burayı seviyorum ama kar da bazen sıkıcı oluyor. yine de, iyi ki gelmişim buraya diyorum.
  19 aralık
  dün gece biraz daha kar yağdı. işe gitmek için
  garajdan çıkamadım. burası çok güzel bir yer fakat kürekle kar temizlemekten yoruluyor insan epeyce.
  22 aralık
  boktan kar dün gece yine yağdı ! kürekle kar atmaktan ellerim su topladı, belim tutuldu. kar temizleme makinesi ben garajın önünü kürekle temizleyene kadar yolun köşesinde gizlendi. pezevengin evladı !
  25 aralık
  ..ktiğimin karı yine yağdı. eğer kar temizleme makinesini kullanan pezevengi elime bir geçireyim, o puştu geberticem. yollardaki buzu eritmek için neden tuz kullanmıyor acaba ?
  27 aralık
  allahın belası kar dün gece yine yağdı. inanılır gibi değil. durmaz mı hiç ulan bu ? kar temizleme makinesinin son gelişinden beri 3 gündür karları kürekle atamadığım için resmen eve hapsoldum. hiçbir yere gidemiyorum. hava durumunu sunan spiker bu gece 25 santim daha yağacağını söyledi ! yuh ! ana............ yağ bari !
  28 aralık
  dün gece kar " 83 cm " yağdı, ne 25'i ! bu kodumunun karı yazdan önce erimez abi. kar temizleme aracı kara saplandı, hıyar herif benden kürek istedi. karları temizlerken son kalan küreğimi de kırdı ibne ! ben de gittim kafa attım. burnu yamuldu ..ospu çocuğunun. mahkemelik olduk...
  4 ocak
  nihayet evden çıkabildim. markete gittim, yiyecek filan aldım. dönüşte bir geyik arabamın önüne atladı. arabamda 3000 dolarlık hasar var. bu pis hayvanların hepsini gebertmek lazım.
  3 mayıs
  arabayı şehirde tamirciye götürdüm. yollara dökülen tuz yüzünden arabamın kaportası çürümüş. "arabayı atın, yenisini alın" dedi tamirci...
  10 mayıs
  türkiye'ye kesin dönüş yaptım. izmir'e bir daha ayrılmamak üzere yerleştim. ..kerim kanada'yı da, karı da, geyikleri de..."

mesaj gönder