1. dostluğun bu kadar basite indirgenmesi insanlara olan inancımı daha da azaltmakta. sadece internet aracılığıyla görüşmeyi değil dostluğun göz gözü görmekle bir alakasının olup olmadığını kavrayamamış insanlar mümkünse rakı masası goygoyu yapmasınlar. arabesk ama bir o kadar da ruhsuz bir komiklik çıkıyor ortaya.
    online okey sohbeti yapılan insanla olan dostluktan bahsediyorsanız yorum yapabileceğim bir şey değil ve mümkünse siz de üstünüze alınmayın.
    ama benim bahsettiğim şey paylaşım. ve bunun için o insanla kahve içmeye veyahut her gün görmeye,arada sırada bir araya gelmeye gerek yok. elbet bunlar güzel şeyler. ama mesele bu değil. bir insanın dost olması için gerekli nitelik bu değil. olmamalı.bence bu kimsenin de yargılayabilecek hadde sahip olduğu bir mevzu değil. sen kendini anlayan birini bulmuşsan ve bu insan malesef ki senden uzaksa internet dışında bir aracın yok. ve neden uzakta olmasını dert ediyorsun da anlaşılmanın verdiği hazzı yaşamıyorsun. ne kadar gerçek ve bir o kadar uzak olan insanların yokluğundan pek de rahatsız olmayan insanlarca zaten anlaşılmasını beklemiyorum. ama "kalpten kalbe bir yol vardır,görülmez." derken neşet ertaş eminim havadan, karadan ,sudan , internetten yapılma bir yoldan bahsetmiyordur.

mesaj gönder