• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (7.55)
john wick 2 - chad stahelski
emekliye ayrılmış olan john wick can yoldaşı köpeğiyle sakin bir hayat sürmektedir. ancak başına gelen kimi olaylar onu bir kez daha suç dünyasına iter. bu kez bu uğurda roma sokaklarını arşınlaması gerekecektir...
başarılı aksiyon filmi john wick'in devam filmi olacak john wick'in yönetmen koltuğunda chad stahelski oturuyor. filmin başrolünde yine keanu reeves'i izleyeceğiz. filmin kadrosunda ruby rose, bridget moynahan, ian mcshane, peter stormare, laurence fishburne, john leguizamo ve common gibi isimler de yer alıyor.
 1. ilk filmin üzerine koyarak çekilen serinin 2. filmi. seri diyorum çünkü 3. filmin çıkacağı kesin gibi. ilk filmde organizasyondan çıktıktan sonra yaşadıkları üzerinden gördük kahramanımızı bu filmde ise organizasyondan çıkmak için ödediği bedel ve bu bedelin kuralları gereği başına gelenleri izledik. filmin kendi içinde bir mantığı yok dersek ayıp etmiş oluruz. ilk filmde sadece otel sahnelerinde gördüğümüz kurallar aslında bu tür insanların bütün hayatlarına yayılmış bunu çok güzel işlediler. aklımızda soru işareti kalmadı.
  otel neden var?
  john wick'e neden herkes saygı duyuyor ve aynı zamanda korkuyor?
  kuralları kim koyuyor?
  neden bu şekilde dokunulmazlar?

  hemen hemen ilk filmde kafanızda oluşan soru işaretlerinin hepsini gideriyorlar. kabaca bakacak olursa 'bir adam var herkesi öldürüyor' ama genel olarak bakacak olursak 'bir adam var belli kuralları ve ayrıcalıkları olan suikastçılar dünyasında yaşadıklarını anlatıyor' ben izlerken zevk aldım. bu tarz filmleri sevdiğim için gayet güzel geldi. keanu reeves abimizin 53 yaşında olduğunu ve bu filmin çoğu sahnesi için özel hazırlandığını da unutmayalım.

mesaj gönder