• izledim
    • izlemek istiyorum
  • youreads puanı (7.56)
sully - clint eastwood
sully, 15 ocak 2009’da arızalanan yolcu uçağını hudson nehri’ne indirmeyi, bir nevi imkansızı başarıp kahraman haline gelen pilot chesley sullenberger’i konu ediniyor. kaptan sully elverişsiz koşullarda uçağı hudson nehri'ne indirmeyi başarıp 155 yolcunun hayatını kurtarmıştı. fakat her ne kadar medya ve halk tarafından usta uçuş yeteneği, cesareti ile gündeme gelse de bazı yetkililer tarafından açılan soruşturma nedeniyle itibarını ve işini kaybetme tehlikesi ile yüz yüze gelecektir.
filmin başrolünde efsane oyuncu tom hanks yer alırken filmin yönetmenliğini ise oscar ödüllü yönetmen clint eastwood üstleniyor. ayrıca filmin hikayesi sulenberger ve jeffrey zaslow'un "highest duty" adlı kitabından uyarlandı.
  1. konu hakkındaki belgeselinin (air crash investigation) çok gerisinde kalmış bir başka film... diğer güncel bir örnek "deepwater horizon" idi...

    bir buçuk saatik bu film için tamamen zaman kaybı demek istemiyorum ama konuyu merak ediyorsanız açın youtube'dan 45 dakikalık belgeselini izleyin, hem hiç sıkılmayacaksınız hem daha çok şey öğreneceksiniz.

mesaj gönder