• izledim
  • izliyorum
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (8.79)
ezel
ömer, babasının atölyesinde çalışarak sade bir hayat içerisinde yaşamını sürdüren bir gençtir. askerlik dönüşü sevgilisi eyşan ile evlenmeyi planlamaktadır. fakat kendisini bir anda cinayetten hapiste bulunca hayatı allak bullak olur. hapisteyken tanıştığı ramiz dayı, ikinci babası olur.

ömer kimliğini saklayarak, bir dizi estetik operasyon sonrası ezel'e dönüşür. hapishaneden çıktıktan sonra kendisine oyun oynandığına inanarak intikam için eyşan'ın, en iyi arkadaşı cengiz'in ve abisi bildiği ali’nin peşine düşer... aşk, güç, para, mafya entrikaları hayatlarının bir parçasına dönüşürken, her biri intikamdan beslenir...
 1. bu diziyi babam izlerdi. ben de üstten üstten off türk dizileri nasıl izleniyor abii diyip eziklerdim. sadece türk dizisi diye ön yargımdan oturup 5 dakika bile bakmadım. aradan yıllar geçti büyüdüm ettim sağdan soldan çok duyum aldım dedim bir bakayım. ilk bölümün henüz ilk dakikalarında konusu beni aldı ve bitene kadar bırakmayacak.

  şimdi ev arkadaşlarımla beraber evin farklı odalarından teffoooo, kerpeten alliii sesleri yükseliyor. 3 ümüz beraber izleme kararı alarak başladık ancak dizideki herkesin herkesi satması misali sözümüze sadık kalamadık hepimiz farklı bölümlerdeyiz. bazı zamanlar 10 kişi toplanıp ezel günleri düzenliyoruz.

  bi dizi işte belki de biz fazla abartıyoruz diyeceğim ama herkesin çok zengin fakirin bile ortalamadan zengin olduğu yurdum dizileri arasında ursula guin, halil cibran alıntıları yapan bir dizi olması ister istemeden abartmama neden oluyor. abartıyorum diyeceğim ama diziye kendini kaptırınca bir çok şeyi sorgularken buluyorsun kendini, beyin jimnastiği yaptırıyor resmen.

  demem o ki izlemeyen izlesin,pişman olmaz. en azından ters köşe nedir?in cevabını öğrenirsiniz.

mesaj gönder