1. eğer bu acı ayrılık kaynaklıysa şunları diyebilirim. klişe ama geçecek. kabullenene kadar bi azalacak bi yükselecek dengesiz bir grafik çizecek, kabullendikten sonra hızla bitecek. kabullenme en son evre. onun öncesinde genelde şöyledir evreler; inkar, öfke , pazarlık,depresyon.

    bi hata olmalı dersin ayrılmadık dersin inkar edersin, inkar azalıp sorgulamaya başladıkça öfkelenirsin neden beni bıraktı ya da ben ne tırtım hep beni bulur vs. vs. ardından dur bakalım bi şöyle deneyelim şunu yaparsam belki kazanırım diye pazarlığa girişirsin. baktın hiç biri olmuyor aha boku yedim diyip depresyona girersin. bu biraz uzun sürebilir. bişey yapasın gelmez içine kapanırsın kimseyi görmek istemeyebilirsin. ama bu da geçer, kabullenirsin hafiflersin.

    şimdi bu süreçlerde nasıl davranmalı, ne iyi gelir bunları düşünelim. öncelikle sosyal bi insan mıyız değil miyiz. eğer pek sosyal değilsek en azından bu sözlük var insanlar ilgili acı da mutluluk da paylaşan insanlar. yazın çekinmeyin. iletişim iyi gelir. bi kaç dost edinmişseniz onlar zaten sizle gereğinden fazla ilgilenecek. yalnız kalmamak önemli çünkü yalnız kaldıkça daha çok düşüneceksin. düşünmek kötü değil ama henüz taze olan acı mantıklı düşünmene izin vermeyecek. mantıksız düşünmek kötü. yalnız kaldıkça gerekirse bir filmin bir sahnesini 30 defa izleyin, bir kitabın sayfasını 30 defa okuyun. yine de bi savaş verin onu düşünmemeye. en kötü 2 - 3 ay sonra mantıklı düşünmeye başlayacaksınız. ilişkiye adeta dışardan 3. göz olacaksınız daha sağlıklı yorumlayacaksınız ki bi bakmışsınız kabullenmişsiniz.

    anlık tavsiyeler vermek gerekirse sosyal mecralardan mümkünse bi müddet uzak durun. onunla iletişimi kesin. çok özlediniz eliniz gitti telefona, lütfen aramayın. bizler hakan altun değiliz. gururumuz umrumuzda olsun. henüz aklınızın tamamında o varken başkalarıyla flörtleşmeye başlamayın. mental olarak henüz kopamadınız ondan. aldatıyor gibi hissedip zaten çektiğiniz aşk acısına bir de vicdan azabı eklenecek. hafif aklınızdan çıkmaya başladı işte o zaman flörtleşin. flört iyidir. ayrıldınız ilişkiniz başarısız oldu. bu başarısızlık özgüveninizi zedelemiş olabilir. flört özgüven tazeler.

    şu an belki bu acıdan ötürü nefes bile alamıyosunuz ama 2 yıl sonra acılar bile tatlı gelecek. tabi kanlı bıçaklı bitmediyse.

mesaj gönder