• youreads puanı (4.00)
 1. tarafsızlık yemini etmiş bir zatı oynattıkları akp'nin reklam filmidir

  daha önce de yazdım benzer bir şeyi yine yazayım. şimdi arkadaşlar meclisteki partileri konuşursak kim hayır diyor;

  chp; bu reklam filmiyle seçmeninde yaprak kıpırdar mı, #hayır
  hdp; sümme haşa, #hayır
  mhp; mhp gibi aykırı ses çıkarmanın vatana ihanet sayıldığı gruplarda, iktidardan ve partiilerinden bunca teşvik edici milliyetçi çıkışa rağmen mevcut durumda ses çıkarabilmiş, #hayır diyebilmiş kişiyi reklam falan durdurmaz. bu insanlar şuanda partilerinin işgal edildiğini düşünüyorlar ama devlet bey'i de yıllardır o koltukta oturttukları için bişey diyemiyorlar

  akp; şimdi bu cenah en güçlü propogandaya maruz bırakılan kitle. binlerce yalanla sabah akşam dolduruluyor. son anketlere göre akp seçmeninin %35'i hayır diyor, bana da abartılı bir rakam gibi geldi. herneyse şimdi bunca propoganda, akraba baskısı, vatan hainliği tehdidine rağmen hayır diyebilmiş bir akp'li bu reklamdan etkilenir mi? #hayır bence.

  şuanda akp iktidarda olmasa, hiç 15 yıl geçmese, bu zulüm imparatorluğu yaşanmamış olsa evet bu reklam çok iyi tutar, rahat bir ortamda hamaset ve din goygoyu iş yapar , ama bugün hayır diyebilmiş kişiye bu goygoyların hiçbiri işlemez, çünkü düşünmeden hayır diyemez, birileri evet diyor diye hayır diyemez, düşünmek zorunda. e düşünen de artık biliyor ki bunların toplamı oligarşik ranttır. memleketmiş, müslümanlıkmış, vatanmış, milletmiş bunları bin defa söyleseler de işleyeceğini sanmıyorum artık.

  edit: imla

mesaj gönder