1. sanatı doruklarda yaşayan insan. sanatını kendi bedeninde yaşayacak kadar tutkulu... sisteme, kalıplaşmış değerlere, ucuz ahlak anlayışına ve bunun gibi bir çok tabuya baş kaldırıyor oluşu bile başlı başına bir saygı sebebidir. standart kalıplara bağlı sığ insanlar onu satanist, şeytan kılıklı, ahlaksız, iğrenç mahluk gibi sıfatlarla tanımlarken benim için çağımızın en saygın sanatçılarından biridir.

    kendisi hakkında bilinmeyen detaylar hakkında bilgi vermek gerekirse; kendisi aynı zamanda oldukça iyi bir çizerdir. grotesk çizimleri berlin ve paris'de serginlemiştir. kendi albüm kapaklarını kendisi tasarlar. bir çok filmde başarılı oyunculuklar sergilemiştir. buraya kadar ilginç bir profil ortaya çıkıyor değil mi? fakat en ilgincini henüz söylemedim. bu şahıs dünyanın en saygın simyagerlerinden biridir aynı zamanda. profesörlerin davetiyle bir çok üniversitede derse girmiştir.

    bir çoğunun gördüğü yüzü gözü boyalı bir embesil. insanlar ekseriyetle basit... şöyle de bir sözü vardır; ''hiçbir zaman gerçek bir tanrıdan nefret etmedim, ama tanrının insanlarından nefret ettim."

mesaj gönder