1. before sunrise filminden :

    !---- spoiler ----!

    celine: çok kereler insanlarla birlikte olup yolculuk yapmak ya da bütün gece uyumayıp gün doğumunu izlemek gibi güzel anları paylaştım. bunların özel anlar olduğunu biliyordum. ama hep yanlış olan birşeyler vardı. başka birileriyle olmayı dilerdim.ne hissettiğimi, benim için neyin tam olarak bu kadar önemli olduğunu anlamıyorlardı. ama seninle olmaktan mutluyum.

    jesse: birilerinin orda olmamasını dilemekle ne demek istediğini biliyorum. genellikle kurtulmayı denediğim kişi kendimimdir. cidden, şunu bir düşün. hiç olmadığım bir yerde olmadım. öpüşenlerden biri olmadığım bir öpüşme yaşamadım. yani, hiç seyircilerin arasında olmadığım bir filme gitmedim. aptalca şakalar yapmayacaksam bowlinge gitmedim. işte bu yüzden bu kadar insan kendisinden nefret ediyor. cidden. kendileriyle olmaktan ölümüne rahatsızlar. diyelim ki sen ve ben sürekli beraberiz. tavırlarımdan nefret etmeye başlardın. ne zaman birileri gelse sağlam olmamam ve içkiyi fazla kaçırmam. ya da tekrar tekrar aynı aptal entel hikayeyi anlatmam. bütün bu hikayeleri duydum. tabii ki kendimden rahatsız olacağım.

    celine: galiba benim için tam tersi. sanırım biri hakkında herşeyi bilirsem tam anlamıyla aşık olabilirim. saçını nerden ayırdığını, o gün hangi gömleği giyeceği, belli bir durumda hangi hikayeyi anlatacağı. o zaman gerçekten aşık olduğumu anlayacağıma eminim.


    !---- spoiler ----!

mesaj gönder