1. geçtiğimiz günlerde 15 temmuz 2016 darbe girişimini, kontrollü bir darbe olarak adlandırmıştır. abd'nin beslediği, barındırdığı, devlete sızdırdığı fetö yapmamış darbeyi. tamam soru işaretlerin var ama bayram değil seyran değil nedir bu iddialar?

    (bkz: #205236) burada bir kısımda 16 nisan'da çıkacak muhtemel evetten sonra, darbeyi fetö'nün yapmadığı yaygarasının dolaşacağını söylemiştim. en azından tahminim bu yöndeydi. ancak bu iddiayı referandumdan önce, hem de kılıçdaroğlu üzerinden çıkarmak açıkçası beni şaşırttı.

    mit bugün açıklama yaptı. kılıçdaroğlu'nun açıklamalarına cevap verdi. adil öksüz, terör örgütü içindeki(fetö) mit görevlisi değildir dedi. adil öksüz neden serbest peki? aldığım çok sağlam bir bilgiye ve medyada yazılan bazı haberlere göre adil öksüz, birileriyle takas için serbest bırakılmıştı. hatta bunun en önemli delili, kararı veren hakimin görevine devam etmesiydi. o birileri de malum işte askeriyede, neyse. şimdi benim dahi bildiğim bu adil öksüz olayını kılıçdaroğlu bilmiyor mu? biliyorsa neden böyle kurcalıyor?

    tamam deyip geçelim. bilgi alma özgürlüğü derdinde olduğunu düşünelim kılıçdaroğlu'nun. peki almanya ve ingiltere basınında yazılan ve bugüne kadar üstüne tek bir ciddi haber yapılmayan "darbeyi fetö yapmadı." iddialarını neden şimdi hortlattı kılıçdaroğlu? derdi suyu bulandırmak mı yoksa daha öte bir planı mı var ya da daha öte planların içine mi dahil oldu?
    ae

mesaj gönder