1. vatandaşıma vatanımı kötülerim iyiyse de kötüyse de. daha iyi olmasını sağlayabilmek için. sürekli bir gelişimde olmasını sağlamak için. muasır medeniyet dediğimiz medeniyetlerin bizi örnek almalarını sağlamak için (bkz: kadına seçme ve seçilme hakkı verilmesi) en üstten en altına kadar eleştirme hakkım var ağrına gitse de. güzel ülkemi seviyorum, ülkemde olanları, yaşananları sevmiyorum. umarım şartlar değişir ya da son çare temell giderim. merak da etme, eğitim görmüş, kendini geliştirmiş insana kimse köpek çekemez. türkiye'deki gibi bilgisayar kullanabiliyor diye insan kovmaya kalkarsan sonucuna katlanırsın bence orada.

    buraya kadar yanlışlarını söyledim gelelim haklı olduğun kısıma; itse de bizim itimiz diye bir laf vardır. uluslararası alanda nolursa olsun vatandaşı olduğum ülkenin arkasındayım bi insanlık suçu işlenmediyse. ben kötülerim, başkasına kötületmem. %95 haksız olsak %5 haklı olduğumuz kısımdan bahsederim.

    lakin kaçırdığın nokta şu, sen bu insanları en kaba şekilden ülkenden kovuyosun. sonra bu insanlara " okuyanlar dönmüyor, eğitim - bilim gelişmiyor, üretim yok, gavurlaştı bunlar! " diye ağlıyorsun. seviyoruz ulan biz bu ülkeyi. ne idüğü belirsiz insanlar sürekli bizi kovmaya kalksa bile. sevmeye çalışıyoruz sevilmeyecek halini bile.

    ülkeye laf söylememizin sebebi bu zihniyettir zaten, bi de bizim açımızdan bak istedim.
    kuz

mesaj gönder