1. evet, benim için bugün biten festival. ilk defa ve tek gittiğim zeytinli rock festivalinden kalabalık olmasından dolayı olması normal sıkıntılar dışında çok memnun kaldım. festivale tek gittim ama tek kalmadım festival alanında tanıştığım ve kadim kampçı dostlarımla festival gibi bir festival geçirdim.

  festival hakkında olumsuzluklar geçen sene olanlarla hemen hemen aynı nedir bu sıkıntılar ; duşların yetersizliği, tuvaletlerin yetersiz ve pis olması ve ilk gün giriş yoğunluğu.

  yemek fiyatları bana göre makuldü ancak bira fiyatı fazla bence 12₺ ile başladı dün 10₺ oldu hep 10₺ olabilirdi. telefon şarj karavanları var ilk gün kombine 20₺ idi kombine festival boyunca ister kendi şarjınızla isterseniz müessesenin şarjı ile istediğiniz zaman teslim al ver yapabilirsiniz festivalin üçüncü günü fiyatı 15₺ oldu powerbank de verebilirsiniz.

  festival boyunca herhangi bir hırsızlık olayı ne yaşadım ne gördüm ayrıca kavga ve taciz olayına da rastlamadım güvenilir bir festivaldi. benim şahsi görüşüm festivalde yaş sınırlaması olmalı veya velisi ile yaşı küçükler festivale alınmalı. yaşı küçük diye sigara vermeyen festival, bira veriyor. güvenlik kalabalığa göre iyi çalışıyor. disardan açık paket sigara, yemek, meşrubat, tüp spreyler ve pompa gibi malzemeleri içeri almıyorlar. tabi arada sızanlar olacak mesela ben hiç aranmadım.

  müzik olarak baktığımda organizasyon şirketi milyon yapım her festivale aynı sanatçıları çıkarmakla eleştiriliyor ancak olan bu ne yapsınlar. bana göre ceylan ertem gereksiz koy yerine özlem tekin. alternatif sahne diğer senelere göre sönük kaldığı söyleniyor, benim dikkatimi çeken bir grup oldu sweet shadow ilk gün çıktılar ufak çaplı bir pogo bile yaptım.
  ana sahne için en çok eğlendiğim grup ve sanatçılar ilk beş sıralaması şöyle tabi pazar günü nasıl geçer bilemem pentagram akustik çalacakmış dediler.
  1- pilli bebek ve adamlar her şarkılarında kalabalığı kendilerine bağladılar.
  2- athena
  3- flört ve mor ve ötesi
  4- moğollar
  5- hayko cepkin

  festival alanı dışında da eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. sokaklar, caddeler sloganlarla, şarkılarla, danslarla rengarenk ayrıca bira ucuz ve başka alkol alternatifleride de var. dışarda yemek, duş, tuvalet ve şarj ihtiyacınızı gidereceğiniz mekanlar ve evler var. akçay, edremit çevresinde bir çok gezilecek yer var gün içinde geziler yapabilirsiniz. alanda kalırsanız da deniz, kum, güneş, voleybol ve ufak dj performansları ile dans edebilirsiniz. ayrıca rock konserleri bittikten sonra kamp alanında ki disko da kalan enerjinizi de tüketebilirsiniz.

  biraz da tabiattan bahsedelim, festival alanı aşırı rüzgar alıyor çadırınızı çok iyi sabitleyin. denizi buz gibi, kaz dağlarından gelen doğal kaynak suyu sayesinde, bence süperdi. akşam on'dan sonra üşümeye başlıyorsunuz.
  umarım bu festivaller daha uluslararası olabilir her sene katılımcı sayısı artıyor böyle böyle daha iyi olacağını umuyorum.

  söylemeden geçmiyim giriş sırasında sonradan gelip sırada beklemeden vip üye gibi en öne geçen ekşiköy'lü arkadaşlara ve saatlerce sahnenin ön sırasında beklemekten heba olan arkadaşlara küfür eder gibi sonradan gelip öne yığılmaya çalışan gruplara çok uyuz oldum bu arkadaşlar yüzünden mevzular direkten döndü.

mesaj gönder