1. kuzey irak bölgesine, türk silahlı kuvvetlerine giriş izni verilecek olan toplantıdır.

    geçen hafta yapılan çeşitli toplantılar üzerine ( aksakallılar, kuvvet komutanları, müsteşarlar ve bazı bakanların katılımıyla ) devletimizin isteğiyle, ordumuzun sunduğu raporlar ve ülkemizin gelecekteki toprak bütünlüğüne kast edecek olası ve ihtimal dahilinde olan devletçilik oynamaya kalkanlara karşı ders verme lüzumu görülmüştür.

    özellikle son 4-5 gündür yoğun bir şekilde habur'a, kuzey ırak bölgesine doğru askeri mühimmat, asker ve çeşitli askeri envanter sevkiyatı var. tahminime göre de 26-27 eylül gibi de askerlerimiz kuzey ırak bölgesine girişi tamamlar ardından operasyonlar son sürat ivme kazanır.

    amerika yahut diğer ülkeler ne der, ne demez bilinmez ama kıbrıs barış harekatından sonra ilk kez ülkemiz tüm dünyaya karşı bir kez daha adım atmış olacak. akp'den mevcut kadrolarından nefret eder, gerektiği her yerde eleştiren birisi olarak, şunu net ve açık bir şekilde ifade edebilirim ki, olası bu operasyonu akp hükümeti değil, türkiye cumhuriyeti devleti istiyor. evet akp bunu iç siyasette çoğalan milliyetçi kesime karşı büyük bir koz olarak kullanabilir. evet oysa ki akp daha düne kadar açılım savsatası adı altında her şeye göz yumdu. lakin siyaset dediğimiz kurum budur. bizim muhalefet neden yapamıyor? bence sorulması gereken en büyük soru da budur.

    dipçe: biliyorum yine linç edileceğim, yine zülfiyar listesinin tozunu attıracağım ama sadece bilin istedim. bu ülke üç tane gazoz kapağına alınmadı. kerkük'ün toprak bütünlüğü türkiye cumhuriyeti'nin toprak bütünlüğüdür. kobani de kürt katliamı yapılıyor diye türkiye cumhuriyeti devletine küfür sallayanlar, insanlığınız nerede diyenler, çevre evleri, parkları, kamu mallarını yakıp yıkanlar, nedense kerkük'ü, musul'u, barzani denen insan müsveddesinin yaptığı katliamları görmüyor, görmemezlikten geliyor. iki yüzlüsünüz!

mesaj gönder