• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (6.25)
baby driver - edgar wright
baby genç yaşına rağmen oldukça deneyimli bir sürücüdür. genç görünümü yüzünden baby lakabını alan adam banka soyguncuları için sürücülük hizmeti vermektedir. banka soygununun ardından kaçış için sürücülük yapan adamın yolu bir gün bir suç lideri ile kesişir ve onun için çalışmak zorunda kalır. ancak girdiği bu iş başarısız olmaya mahkum bir soygundur. işler ters gittiğinde peşine düşen farklı farklı insanlardan kaçmak zorunda kalır...
edgar wright imzalı aksiyon filmi baby driver, wright'ın yönetmenliğini yaptığı müzik klibi “blue song”dan ilham alıyor. filmin kadrosunda ansel elgort, kevin spacey, jon hamm, lily james, eiza gonzalez, jon bernthal ve jamie foxx yer alıyor.

not: film özeti beyazperde'den alıntıdır.
 1. kırmızı subaru'lu fragmanı ile beklentileri yüksek tutmuş, filmde de daha ötesini göremediğimiz için hayal kırıklıığı yaşatmış aksiyon filmidir.
  bu filmi izleyin, zaman ayırın. en fazla eğlenceli zaman geçirmiş olursunuz. ama filmde "kevin spacey" geçiyor diye bir olağan şüpheliler falan beklemeyin. filmin bize katacağı şeyler vardır elbet. mesela, (fragmanda olduğu için spoiler sayılmaz) vw jetta, chevrolet cruze ve suparu impreza yukarıdan bakınca birbirinin aynısıymış, yersen.

  veya başka bir sahnede kapalı otoparktan son küçük yokuştan çıkarken 5. vitese geçilebiliyor, hemen ardından el freni ile bir u dönüşü yapılıp vites değiştirmeden "baby driver" (tam gaz) gidilebiliyormuş. yersen.

  başka bir sahnede iki elinde iki makinalı rastgele ama insan bedeninden epeyce yukarı ateş ettiğinde bir sürü polis indirebiliyormuşsun. gibi gibi.

  bütün bunlara rağmen yine de izlenesi bir film.

  imdb'de aldığı puanı kevin spacey adına almadıysa kırmızı subaru hatırına almıştır. yoksa 7'nin üzerinde puan verenin elleri taş olur taş.

  senaryodaki hataları falan bırak, aksiyon sahneleri biraz daha tatminkar çekilebilseymiş 7,5-8'i zorlarmış.

  velhasıl, 7 verdim geçtim.
  7'yi gerçekten iyi filmlere veririm ben. ama bu film için 7'nin altına düşmeye de elim varmıyor. filmin sadece aksiyon sahneleri ve bazı senaryo eksiklikleri üzerinden değerlendirdiğim için belki düşük puan vermem gerekiyor ama genel itibariyle 7 iyidir iyi.

  izleyin, gelin beni de gömün.

mesaj gönder