1. 6 yaşında bir kızla evlenen, aynı kızla 9 yaşındayken gerdeğe giren bir peygamberi olan din.

  cariyeliği, köleliği de kaldırmadı bu peygamber. kaç eşi var sayısını unuttum. cariyeleri kimse bilmiyor.

  ayrıca bu araplar da biz türkleri kılıçtan geçirerek müslüman yaptı. hoş, kendimi bir ırka mensup olarak görmesem de bu böyle. diğer bütün dinler de böyle yayılmıştır.

  ve en acısı bunları dile getirdiğim için öldürülebilirim. çünkü “kafirleri öldürün” ayeti mevcut kuran’da. mürtedsen zaten sıçtın. islam alimleri kafirleri öldürün ayetini klasikleşen “ama ayetin öncesini, sonrasını okumak lazım” kalıbıyla reddediyor. fakat birçoğu mürtedlerin öldürülmesinden yana. bildiğim diğer dinlerde dinden çıkanın öldürülmesi sözkonusu değil.

  ne kadar da hoşgörülü bir din. girerken sikini, çıkarken kafanı kesiyorlar.

  şimdi bu benim düşüncem. sizin inancınıza göre bana bir beyin hediye edilmiş ve bunu kullanmam lazım. kullanmazsam günah değil mi ? e kullandık amk böyle oldum. keşke beyinsiz olsaymışım, sorgu yok, soru yok, düşünce yok, kesin cennete gidermişim. ya da hepsini sileyim kaderim buymuş benim. ateist olmak yani. kaderimi allah çizdiğine göre bunda da benim bir günahım yok. zaten beni cehenneme odun diye yaratmış gurban olduğum.

  mantıksız o kadar şey var ve bunları müslüman arkadaşlar o kadar iyi biliyorlar ki benimle konuşmaktan korkuyorlar. en son noktada ama “kuran’da böyle yazıyor”a geliyor konu.

  kuran ne ?
  kutsal kitap, allah indirdi.
  kim diyor ?
  hz. muhammed.
  hz. muhammed kim ?
  peygamber.
  kim diyor ?
  kuran.

  bu nedir olum la.

mesaj gönder