• izledim
    • izlemek istiyorum
  • youreads puanı (2.33)
cingöz recai - onur ünlü
“iyiliksever hırsız” cingöz recai yıllar sonra yeni bir soygun için ekibiyle sahalara döner. ama bu soygunu kendi ekibiyle yapmayacaktır. karanlık bir çeteye dahil olur ve bir teknoloji dehasının evini soymak için kılıktan kılığa, oyundan oyuna geçerek, kimsenin bilmediği gerçek hedefine yaklaşmaya başlar. yıllardır aradığı, kişisel bir kin güttüğü hayalet, artık ona nefesi kadar yakındır. tabii ki belası baş komiser mehmet rıza da peşinde.
yönetmenliğini onur ünlü'nün yaptığı, peyami safa'nın unutulmaz eseri cingöz recai limon film tarafından sinemaya uyarlanıyor. haluk bilginer, kenan imirzalıoğlu, meryem uzerli, serkan keskin gibi birçok önemli ismin yer aldığı yapımın senaryosu kerem deren ve pınar bulut tarafından kaleme alındı.
  1. haluk, kenan ve onur üçlüsünü tek yapımda görünce koşa koşa gittiğim film. sanırım tam bu sebepten beklentimin biraz altında kaldı. yine de hakkını yiyemem tabii filmin, benim bu kadrodan beklentim aşırı yüksek de olabilir. bir de normalde çok sevdiğim meryem uzerli'yi bu filmde pek sevemedim.
    bir onur ünlü filmi diyemeyeceğim şahsen.

mesaj gönder