• izledim
    • izlemek istiyorum
  • youreads puanı (7.00)
kurtuluş son durak - yusuf pirhasan
şiddettin her türlüsüne karşı olan sıradan hayatlar yaşıyor gibi görünen sıra dışı kadınlar. 
  1. depresyonlu kız gecesi vol 2.'nin konusuydu bu gece bu film. aslında gayet komedi filmi tadında izlemeye girişsek de filmde insanın gözüne sokulan iki konu var.

    biri - ne yazık ki- gerçekliği. o apartımandaki kadınların gerçekliği. heryerden oluşları. zannettiğinizden fazla oluşları. şiddet görenler, aldatılanlar, metresler, bütün ailesinin yükünü sırtlayıp götürenler, eve kapatılanlar, tecavüz edilenler. hepimiz her yerdeyiz. aslında film de tam bunun üzerine kurulmuş.

    dikkatimi çeken ikinci nokta ise kadınların bu adalet arayışındaki orantısızlıkları. evet buna duygusal anlamda haklı bir tepki olarak bakmak mümkün olabilir. ancak şu "günümüz" feministlerinin ( ki burda kastettiğim kesim henüz kadın haklarının, kadın erkek eşitliğinin, feminizmin ne olduğunu bilmeden, popüler kültüre uyum sağlamak adına "erkeklere ölüm" propogandası yapan yeni türeyen tipler) kafa yapısına yakın geldi biraz bana.

    gel gelelim izleyecekseniz bu kadınların yaşadıklarını yaşamamış olun. çünkü biz ev arkadaşımla az biraz dağıldık. sonra da fena gaza geldik. yok yere cinayet filan işlemeyin yani sakin sakin izleyin.

mesaj gönder