• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (2.00)
justice league - zack snyder
justice league:bu birliğin gayri resmi lideri süpermen olmak üzere, başta batman, martian manhunter, yeşil fener, flash, wonder woman, zatanna, green arrow, aquaman, hawkgirl, black canary, kaptan atom, atom(ray palmer) cyborg, supergirl ve çok daha fazla süper kahramandan oluşmaktadır, ekibin üyeleri zamanla değişmektedir. bazı kahramanlar ekibe girip çıkmaktadır.ekip koordinatörlüğünü martian manhunter üstlenmektedir. bir olay meydana geldiğinde genellikle her kahraman kendi kötüsüne yollanır. ekip dış atmosferde bir uzay üssünde yaşamaktadır. uzay üssü batman tarafından yaptırılmıştır. batman yalnız çalışmayı sevdiği için sadece yarı üye olmuştur. birlik 7 kişilik as üyeler tarafından yönetilmektedir. bunlar batman, superman, wonder woman, flash, green lantern, hawkgirl ve martian manhunter.

superman rolünü bir kez daha henry calill'in canlandıracağı filmde batman'i tekrar ben affleck, aquaman'i jason mamoa, flash'ı ezra miller, wonder woman'ı gal gadot canlandıracak. filmin yönetmen koltuğunda ise zack snyder oturacak.

chris terrio'nun senaryosundan beyazperdeye uyarlanacak olan justice league: part 1 17 kasım 2017'de amerika'da vizyona girecek.

son olarak filme oscar ödüllü j.k. simmons'ı eklenmesiyle kadro tamamlanmış.j.k simmons gotham city'nin gönüllere taht kuran komiser james gordon'ını canlandıracakmış.
 1. filmin yapım süreci içerisinde iki farklı yönetmen yer almıştır. zack snyder, kızının intiharından dolayı çalışmayı devam ettiremeyeceğini, ancak karar sürecinde yer alacağını belirtmiştir. ayrılık aşaması kızının intiharından dokuz ay sonrasında olması warner bros stüdyosunun filme olan müdahalesini tekrar gündeme getirmiştir (bkz: batman v superman; dawn of justice - zack snyder) (bkz: suicide squad - david ayer) . ayrıca fragmanlarda gözüken bir çok sahnenin filmde yer almaması, filmin yayınlanan ilk fragmanı ve ikinci fragmanı arasında renk tonlarının değişmesi de bunu kanıtlar niteliktedir.

  filme beklentilerimi minimumda tutarak gittim. batman v superman ve suicide squad faciasından sonra çok büyük beklentimde olamazdı. ancak beklentilerimden de aşağı olduğunu söylemek zorundayım. zack snyder filminin tamamlanmasının ardından yerine gelen yönetmenin filmi tekrar çektiği söylenmekte. sahneler arasında geçişlerde bariz şekilde yönetmen farkları da hissediliyor.

  senaryo kısmı ise; zack snyder'in superman üzerine kurguladığı diğer filmlerde olduğu gibi aynı yapı içerisinde geçmesi planlanıyordu. hatta twitter üzerinden paylaşım yaptığı siyah superman kostümü ile bize superman'in şeytani bir versiyonunu da gösterebilecekti belkide. fakat filmde gördüğümüz senaryo kesinlikle zack snyder'e ait değil.

  filmin iyi bir yönünü düşünmeye çalışıyorum, bir çok kişi aquaman ve wonerwoman'ı beğenmiş olsalar da, ben kesinlikle fazlası ile klişe (marvel filmlerini burada referans alıyorum) ve superman'ın yanında fazlası ile pasif kaldıklarını düşünüyorum.

  özetle:
  olmadı, olmayacak, olmuyor.
  siz yapmayın.

mesaj gönder