1. metro 2033 adlı kitaptan uyarlanan -bu kitaba da başlık açmak lazım- aynı isimli metro 2033 adlı ilk oyunun devam oyunu olan metro last light atmosferin tavan yaptığı oyunlardan biridir.

    grafik, ses açısından oyun istenileni veriyor yalnız konu oynanış ve atmosfere geldiğinde üzerinde harcanılan emek daha çok kendini belli ediyor. ranger mode gibi bir zorluk seviyesine sahip oyun eski yeni tüm fps severler tarafından tercih edilesi direkt ranger mod -ranger hardcore- itinayla önerilir.

    metronun içerisi de dışarısı da farklı farklı tehlikelerle dolu dışarıda ve yer yer içeride kullandığımız gaz maskesini gerçek zamanlı şekilde saatimizden kontrol ederek hava filtresini değiştirmemiz -her filtre 5 dakika kullanım- akabinde çatışma içerisinde bir yandan oksijen ne kadar kaldı diye saate bakmamız bir yandan kirlenen gaz maskesini temizlememiz -tuşla temizliyoruz yahu daha ne istirsin g di sanırım- artı bir heyecan katmakta ve atmosferi doruğa çıkarmaktadır. vuruş hissi gayet tatmin edici bunlara artı olarak oyun farklı sonlara sahip ve bir çok noktada vereceğimiz kararlar oyun sonunu etkilemekte.

    heh son olarak bu oyun sayesinde sittin sene dark side'a geçemeyeceği mi de anladım ulan ilk oynayış da iyi sonla bitirilir mi -steam için redemption achv. açılıyore- oyunda anna diye bir bayan arkadaş var daş, beton, kaya ehem neyse aman dikkat edin sizde bütün merminizi kucak dansına harcamayın ben değil tabii ki bir arkadaşım ya.

mesaj gönder