1. bir "kürtçü" lafıdır tutturulmuş gidiyor. biri anlatsa da ben de öğrensem. bazi insanlar, daha egemen nedir, egemen siyaseti neye denir onu bilmiyor. bilmediğinden de 'muhalif' olarak egemenin dizayn ettiği siyasetin diliyle konuşuyor ve bu dayatmayi kabul ediyor. kullandıgı bütün cümleler iktidarın kendini temize cekmek için kullandıgı argümanlardan ibaret. egemenin ne olduğunu bilmedigi için de ahir zamanda dayatılan tahakkümün bir egemen millet asimilasyonu oldugunun farkında değil, o yuzden "kürtçü kürtçü" diye dolanıyor, guya itibarsizlastiracak. "etrafta bi sosyal demokrat gömleği var, kumaşı mühim değil bu gömleğin ama onu giyeceksem ben giyerim" diye bu itibarsizlastirma.

    egemene direnişse mesele chp secmeni daha ezilme nedir ögrenememis ki şu kadına çatıyor. 5 yıl oldu adalet yuruyusu disinda 'aman ha iktidar kullanir' demeyip cesaret ettikleri bi mesele yok. bi adım yol gittikleri de. tarihin en buyük insanlık suclari islenir bunlar 'ama işte hdpyle rerörö" diye kabuguna sinip "ama onlar da... " demekten baska bir sey bilmezler. yarın iklim değisecek ve bu egemen de yok olacak, o zaman utanacaksınız bu yanıbaşinızdaki katliamlardan.

    evet katliam ve soykırımında ayrıminı bilmeyip bir de rte tanımını alkişlayanları da gördük vesselam. yahu şu basit denklemi anlamak çok mu zor: güçlü ve dayatması ile güçsüz ve savunması savaşın eşit sartlarda değerlendirilecek alanları değildir. egemenlik baskı zorbalık güç ve yok etme... yıllarca çalısacağı düsünülen bu mekanizmanın bozduklarını düzeltememekle ugrasır durur, niye geri kaldı dersiniz ve yine aynı seyi tekrarlayan adamın ifadesini alkişlarsınız. bütün bunlarla sosyal demokratlığı övüp canan kaftancıoğlu'nu partiden gonderiyorlar. canan kaftancıoğlu size sosyal demokratlıgı oğretir de o sakat bilinçaltından kurtulup iktidardan birseyler öğrenmeyi bırakırsıniz

mesaj gönder