1. bu gün hakkında yazılanları okudum. ondan öncesinde de hakkında bir fikrim vardı.

  pek çok yerde daha önce de seslendirdigim icin bu gün yaşananlardan bağımsız olarak nacizane görüşümü tekrarlama hakkını kendimde görüyorum. bir yandan tkp'ye maledilen "devrimden sonra" filminde oynarken bir yandan kapitalizmin baş aktörü ve simgesi banka reklamlarında oynuyordu. ben bunu tutarsiz ve buradan hareketle samimiyetsiz buldum, buluyorum. normal şartlar altında bu elestirilirdi ama ben bu yonde bir elestiriyi bir başkasından duymadım, okumadım.

  bu gün yaşananlardan hareketle sanırım kendisinin teflon devri bitti. teflon insan ne demektir, bir insana neden teflon denir derseniz, başka bir insanın yapması durumunda olumsuz bulunacak bir durumdan bir insan etkilenmiyorsa hatta olumlaniyorsa bu insanlara kir, yag, leke tutmaz, yapismaz anlaminda teflon diyoruz.

  bu teflonluk hali ya da ideolojik ve/veya pratik tutarsızlıklar sanirim insanların pek umurunda değil ya da bunu fark etmekten, anlamaktan acizler. cunku bu tezatliklari sıradan insanlarda da görüyorum ve bu anomaliler, tutarsizliklar yadırganmıyor.

  ekleme: röportajla ilgili olaraksa pek onemli degil. genel olarak oyuncular zekalariyla, birikimleriyle, bilgileriyle unlu insanlar degillerdir. ne yazik ki en olumlu ifadeyle cahil bir romantik.

  laf atmak gibi olmasın ama "devrimden sonra" filminde ucret almadan oynayan naif bir liberal. hmmm...bu bir oksimoron olur. cem toker'in serzenisinde haklılığı bir kere daha ortaya çıktı. kabaca toplumda liberal olarak bilinen isimler nedeniyle türk milletine liberalizmi anlatmak çok zor diyordu.

  ekleme: youreads hayvanseverler grubunu kurmayı dusunuyorum. cesitli etkinliklerimiz olacak. ilk olarak grup üyelerinin göndereceği mangal için uygun marinasyonlari kitap olarak basmayı düşünüyorum. tariflerinizi bekliyorum.^:swh^

mesaj gönder