1. Bütün halifeler müslümanlar tarafından öldürülmemiş, Kabe ise yine müslümanlar tarafından hiç bir zaman yikilamamistir.

  Din degistermeye zorlanan insanlar icin ise afrika ve topyekun Amerika kıtasındaki katliamlar ve yöntemler daha zalim ve daha dramatiktir. İslam coğrafyasında da olmuştur benzeri hadiseler. Ama gayri muslimlerin, sömürgeci devletlerin zulüm ve katliamları ile mukayese bile edemem.

  Harre vakasi gibi hadiseler islam tarihinin değil insanlık tarihinin kara lekelerindendir. Yakın yüzyılda bile buna benzer çok hadise yaşanmıştır. (bkz: dersim katliamı) Her din ve ideoloji içinden yezidler, zalimler çıkabilir, çıkmıştır. Birçok masum insanı katledip zulmeden günümüz yezid'leride aynı kefededir benim için. Din için değil iktidar için savaşan, dindar pek çok Müslümana zulmeden bu zalimleri baz alıp islamofobiyi körüklemek bence yanlış.

  Bir müslüman olarak Böyle insanlarla aynı havayı soluklamak bile zulüm bence. Ama ne yapalım, nefes almaktan mı vazgeçelim? Yada dinimizden mi dönelim?
  Mücevher bataklığa düştüğü için nasıl ki değerini yitirmez. Islam'da tam olarak böyledir. Etrafını kuşatmış cahil yığınlar imajını karartarak bu dine zarar verse bile islam cevheri değerini kaybetmedi kaybetmez.

  İnanç özgürlüğü bir hak'tır. İnsani bir haktır.
  hak arayışı keşke bizim toplumumuzda da mümkün olsa.

mesaj gönder