1. muhalefet koltuğu için savaştıkları kadar mevcut iktidarla savaşmamaları!

  bak, savaşamamaları demiyorum, savaşmamaları. adamların umrunda değil!

  aday olanların da umrunda değil! (iktidarı dizayn edenlerin muhalefeti de dizayn ettiği gerçeği de burada önem kazanıyor tabi ki)

  umurlarında olsa ve gerçekten iktidar olmak isteselerdi inanın olurlardı. son birkaç senede medyanın tek elde toplanması, yargının, polisin siyasallaşması vs. diyeceksiniz şimdi bana hemen. iyi de bunlar bir neden değil ki bir sonuç! bugüne kadar verilen sarı öküzlerin, unutturulan, üstü örtülen, ana muhalefet tarafından yeri göğü indirerek dile getirilmesi gereken ama getirilmeyen kepazeliklerin sonucu. yoksa bu ülkede senelerden beri başka ülkede olsa iktidardaki partinin iktidardan gitmek zorunda kalacağı o kadar olay oldu ki! ama işte sen en baştan gerekeni yapmazsan, en küçük, önemsiz gibi görünen hukuksuzluğa ses çıkarmazsan, adamlar da daha büyüğünü, bir daha büyüğünü yapar. hakkıdır yapar, helal olsun!

  chp mi? --> adamlar sokmuş kendilerini bir kalıba yüzde yirmi-yirmi beş bandı işlerini görüyor. belli iller var "kale" dedikleri, oraları elde tutalım tamamdır mantığı ile hareket ediyorlar. mv adayı olacaklar da oralardan liste başlarından aday olabilmek için genel başkanı yalıyor.
  adamı genel başkan kontenjanından koymuşsun izmir'den birinci sıra mv adayı olarak. daha adam neden çalışsın ki? chp olmuş bir politbüro!
  tr 705 kodlu kişiyi koy bakalım diyarbakır'dan da görelim girebiliyor mu meclise giremiyor mu? kadın kontenjanından mv olan herife hiçbir şey demiyorum zaten.

  rahmetli yaşar nuri öztürk'ün dediği gibi "bu partiden hayır gelmesini istiyorsanız, bu partiyi kapatacaksınız!"

mesaj gönder