• okudum
    • okuyorum
    • okumak istiyorum
  • youreads puanı (7.40)
Yazar jon krakauer
yabana doğru - jon krakauer
yabana doğru toplum tarafından onaylanmış bir hayat idealini yansıtan tüm ölçütleri bir kenara bırakarak doğada yaşamaya giden genç bir adamın gerçek yaşam öyküsü. sean penn tarafından eddie vedder'ın unutulmaz müzikleri eşliğinde sinemaya da uyarlanan ve en iyi yardımcı oyuncu dalında oscar adayı da olan yabana doğru, insanın arayışlarını, toplumun tuzaklarını, bireyin çıkmazlarını ve yaşadığımız hayatları bizlere sorgulatacak, akıllardan kolay kolay silinmeyecek gerçek bir öykü.
christopher mccandless, banka hesabındaki 25,000 doları bir hayır kurumuna bağışladı, arabasını çölün ortasında bırakıp sahip olduğu şeylerin çoğundan kurtuldu ve cüzdanındaki tüm parayı yakarak yola koyuldu. alaska'ya gitti ve doğada tek başına olmanın türlü zorlukları karşısında yılmadan, kendinden başka kimseye tabi olmayacağı alternatif bir yaşam arayışına çıktı.
paradan, kariyerden, ailevi sorumluluklardan, toplumsal yükümlülüklerden uzakta kendi yaşamını kendi kurmayı seçti. (kitap özeti idefix.com'dan alınmıştır.)
  1. okuduğum ve hayatıma yön veren en güzel kitaplardan bir tanesidir. "tek ihtiyacımız olan, alışkanlıklarla örülü şu yaşam tarzımiza sırtımızı dönüp yepyeni bir yaşama adım atmamızı sağlayacak cesaret."

mesaj gönder