• okudum
    • okuyorum
    • okumak istiyorum
  • youreads puanı (5.67)
Yazar paulo coelho
şeytan ve genç kadın - paulo coelho
gözlerden uzak, kuytu bir dağ köyü ve bu köyün dış dünyadan soyutlanmış, kendi halinde, çoğunluğu yaşlı, zamanın dışında bir yaşam süren insanları. köydeki tek genç kadın, küçük otelin barında çalışan güzel chantal'dır. gelip geçen avcılarla ya da turistlerle gönül eğlendiren genç kadının tek dileği bu sıkıcı yerden kurtulmaktır. beklenmedik bir anda köye gelen ve gerçek kimliğini gizleyen bir yabancı, köy halkına, hepsinin yaşamını alt üst edecek, onları kışkırtacak, değer yargılarını tersine çevirtecek, hatta kökünden değiştirtecek bir öneride bulunur. yabancı, köy halkına yedi gün süre tanımıştır. bu süre içinde bu insanların her biri yaşam, ölüm, adalet ve dürüstlükle ilgili temel sorunlarla yüzleşecek, bir yol ayrımında durup kendi yaşam çizgilerini değiştirecek bir karar almak zorunda kalacaklardır. yabancıya kucak açan köy halkı, onun tehlikeli oyununa alet olurken, adem'le havva'dan bu yana insanoğlunun ruhunu ele geçirme mücadelesi veren iyi ile kötü'nün ikilemi, bu basit insanların örneğinde evrensel boyutlara açılıyor. iyi ile kötü arasındaki savaşı ve insanın tanrı ile karşılıklı ilişkisini konu alan şeytan ve genç kadın, usta anlatıcı paulo coellho'nun yayınlandığından bu yana toplam bir buçuk milyon okurla buluşan son romanı.
  1. aynı yazara ait ikinci favori kitabım.

    birçok insanın aksine ben, paulo coelho ile simyacı kitabı sayesinde tanışmadım. kuzenimin kitaplığından aşırdığım kusursuz güzellikteki can yayınları basımı bu kitap o kadar ilgimi çekmişti ki, kapıp eve götürdüm hemen. sonra unutmuşum muhtemelen durdu öyle kitaplığımda. bir yaz tatili bitimine doğru da elime alıp okumaya başladım.

    eşsiz bir anlatım diliyle ve inanılmaz derecede ilginç bir konuyla karşılaşınca elimden bırakmayıp okumaya devam ettim. sonunda ne olacağını öğrenmek için dört gözle okudum. zaten çok uzun bir roman değil fakat hayata dair hoşunuza gidecek güzel cümleler var.

mesaj gönder