1. bu bir zarathustra godot ukdesidir.
  çocuğun kendiliğinden öğrenmesini, yetişkin rollerine hazırlanmasını, iç güdü ve duygularını ifade edebildiği etkinliklere oyun denir.
  çocukların; fiziksel, psikomotor, bilişsel, duygusal, sosyal ve dil gelişimine katkıda bulunan oyun, sadece insanlarda değil, hayvanlarda da hayatta kalabilme, hayata tutunma ihtimallerini artıracak, bir provadır.
  teknolojinin artması ile birlikte, betonlaşan dünyada, şehirlerde büyüyen çocukların, özellikle sanatsal ve estetik gelişimi olumsuz etkilenmektedir. çocukların; hem psikomotor gelişimini sağlayarak, sanatsal ve estetik becerilerini artıran, kendilerini böylelikle daha iyi ifade edebilmelerini sağlayan harika bir oyuncak var. oyun hamuru!
  oyun hamuru, kalsiyum tuzları, petrol jölesi ve yağ asidilerinin yanında, kurumasını önlemek amacıyla, balmumu, ezilmiş kil tozu birleşiminden yapılmış bir macundur.
  ilk ortaya çıkışı 1897 yılında, william harbutt tarafından yapılıyor. harbutt, bir sanat öğretmeniydi. heykel öğrencilerinin modelleme yapması için, düşündüğü bir şeydi. 1900 yılında ticari bir marka oldu ve bathampton yakınlarında bir oyun hamuru üretim fabrikası kuruldu. böylece oyun hamurları, çocukların gelişimine olumlu katkıda bulunmak için piyasaya sürüldü.

  değerli arkadaşlar, bugün oyun hamuru ile çekilmiş animasyonlar, milyonlarca izleyici ile buluşuyor. shaun the sheep isimli, oyun hamurundan yapılmış animasyonun her bir bölümü, 150 milyon kişiye yakındır. dile kolay! bu nedenle, oyun hamuru animasyon sektörü içinde, önemli bir materyal olarak karşımıza çıkıyor.
  oyun hamurunun renkli dünyası, çocukları çoktan sarıp sarmalamış, animasyonlar ile farklı sektörlere doğru genişleme göstermiştir.
  oynayın, oynatın efem.

mesaj gönder