• izledim
    • izlemek istiyorum
  • youreads puanı (7.75)
2010 - peter hyams
yeni bir zaman, yeni bir yolculuk, 2001 yılında gerçekleşen jüpiter görevi sırasında ortaya çıkan gizemli olaylarla yüzleşmek için yeni bir fırsat. leonov ekip üyeleri, halen yörüngede olan discovery’yle buluşma hazırlığı içindedir. fakat bilmedikleri birşey vardır, o da insanlığın kaderinin keşfedilmemiş dünyasına ayak basmak üzere oldukları, ve kaderlerinin tekrar canlandırdıkları bilgisayar hal – 9000′e bağlı olduğu gerçeği.

arthur c. clarke’ın 2001: uzay macerası’nın devamı olarak yazdığı romandan uyarlanan bu gerilim dolu filmde yönetmen peter hyams, (capricorn one, outland) bir dönüm noktası sayılabilecek ilk filmin üstüne, sürükleyici ve büyüleyici bir devam filmi gerçekleştirmiş. yıl 2010. yanlız olmadığımız keşfetmenin zamanı geldi. sinemalar.com
  1. diğer bilinen adıyla 2010, birçoklarına göre tarihin en iyi bilim kurgu filmi olan 2001: a space odyssey'in devam filmi niteliğindedir. ancak 2001: a space odyssey kadar ses getirmemiştir.

    arthur c. clarke tarafından yazılan 2001: a space odyssey'in devam kitabı 2010: odyssey two'nun beyaz perdeye uyarlamasıdır.

    2001: a space odyssey'de, iletişimin kesildiği discovery one gemisine ve hal 9000'e ne olduğunu öğrenmek üzere jupiter'e doğru yola çıkan bir uzay gemisinin yolculuğunu anlatan film, bir kısım bilim kurgu ve 2001: a space odyssey hayranı tarafından ilgiyle izlenmekle birlikte bir kısım kubrick ve 2001: a space odyssey hayranı tarafından ağır eleştiriler almıştır. benim içinse defalarca izleyebileceğim başka bir uzay serüvenidir.

mesaj gönder