• izledim
    • izlemek istiyorum
  • youreads puanı (7.00)
barfly - barbet schroeder
filmde alkolik yazar henry chinaski (mickey rourke) ve kendisi gibi toplum dışı bir alkolik olan kadın arkadaşı wanda wilcox'un (faye dunaway) bütün gün sefil bir barda geçen dipsomanik yaşantıları, barmenle (frank stallone) olan rutin didişmeleri, her seferinde sonuçsuz kalan değişme çabaları anlatılmaktadır. wanda ile aynı eve taşınmaları, kitabının basılması için bir yayıncıdan aldığı önemli teklif bile chinaski'nin normal topluma karışmasına yetmez.
  1. (bkz: hollywood - charles bukowski) kitabında mickey rourke'un nasıl seçildiği anlatılıyordu. bunu paylaşmasam olmaz. zira bu bölüm kafama kazınmış vaziyette.
    oyuncu seçmeleri yapılırken bukowski, yönetmenle birlikte kendini oynayacak aktörü seçmek için oradadır. hepsiyle görüşülür. ancak hiçbir aday bukowski'nin içine sinmez. bir tane aday da gelmemiştir. yönetmenle görüşürlerken kapı açılır. ayakta duramayacak kadar sarhoş birisi içeri girer, bukowski ve yönetmenin olduğu masaya doğru ilerlerken yere düşer. emekleyerek kalkmaya çalışır. bu sırada bukowski yönetmene dönüp işte bu der.
    içeri giren mickey rourke'dur.

mesaj gönder