1. caddebostan sahilinin ibb tarafından paralı (17 tl) yapılmasına karşı çıkan kadıköy kent dayanışmasının düzenlediği protesto yürüyüşü.

  4 temmuz cumartesi - 17.00da caddebostan migros önünde başlıyor.
  etkinliğin sloganı "havlunu al gel sahilimizi geri alıyoruz!"

  dayanışmanın açıklaması şöyle:

  "Caddebostan Sahili Halka Kapatılamaz !

  Otobüs duraklarının yerini bile halka soracağını söyleyen İBB yönetimi ; Caddebostan sahiline habersiz bir şekilde turnikeler yerleştirerek kıyı kullanım hakkımızı hiç bir yasal dayanak olmadan gasp etmiştir. Artık sahile sadece İstanbul Kartı olanlar 17 TL ücretle girebilmektedir. Kıyılar her türlü gelir seviyesinden insanın kullanımına açık olmak zorundadır. Belediyelerin gelir düzeyine göre insanlara hizmet etmesi ahlak dışıdır. Tüccar mantığı ile belediyecilik yapılamaz.

  Kıyıların halka kapatıldığı bir kent açık bir cezaevidir.

  Kıyılarımızı rezidanslar, yat limanları ve lüks restorantlara hukuksuz bir şekilde ranta açanlar bugün sahilimizi de elimizden almak istemektedir. Hukuksuz bir şekilde yerleştirilen turnikeler kalkana ve sahilimiz tekrar açılana kadar mücadelemizi sürdüreceğiz.

  4 Temmuz Cumartesi 17.00'de bu hukuksuz uygulamayı protesto etmek için herkesi Caddebostan Migros Önü'ne şenlik içinde sahilimize yürümeye çağırıyoruz. #CaddebostanSahiliHepimizin !"

  facebook etkinlik sayfası : caddebostansahilihepimizin

mesaj gönder