mahir ünsal eriş

Kimdir?

1980 yılında çanakkale'de doğdu. trakya üniversitesi grafik bölümü ve ankara üniversitesi arkeoloji bölümü’nde lisans eğitimini tamamladı. halen aynı üniversitede doktora öğrencisidir.

genç yaşlardan beri çevirmenlik yapan eriş, çeşitli dillerden çok sayıda kitap, makale ve öyküyü dilimize kazandırmıştır. öykülerini topladığı bangır bangır ferdi çalıyor evde adlı kitabı ise 2012 yılında iletişim yayınları'ndan çıktı. öykülerinde naifliği ve yalın diliyle dikkat çeken eriş halen öykü yazma uğraşını çeşitli edebiyat dergilerinde sürdürmektedir.

bunun yanı sıra sol gazetesindeki "alan savunması" adlı köşesinde haftalık futbol yazıları yazmaya devam etmektedir. gençlerbirliği taraftarıdır.

  1. çanakkale doğumlu ve bir süre yaşamış, bandırmalı yazar. bangır bangır ferdi çalıyor kitabındaki hikayelerinin biga'dan bahsettiği bölümünde, yabancı filmlerdeki istanbul adını duymuş türk gibi heyecanlanmıştım doğrusu. almış olduğu sait faik ödülünün hakkını ve benzer tadı veren, aynı zamanda instagram'dan da takip edilesi güzel insan. keşke bir ortamda denk gelse de iki kelam etsek dediğim.

mesaj gönder