• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (7.25)
wish i was here - zach braff
30'lu yaşlardaki aidan bloom, para kazanabilmek için çabalayan bir aktör ve iki çocuklu bir aile babası olsa da halen daha gerçek kimliğini bulabilmenin peşindedir. üst üste oyunculuk seçmelerine katılır ancak bir türlü aradığı rolü bulamaz. öte yandan aile hayatında da sorumluluklarını yerine getirdiği pek söylenemez. aidan'ın tek ihtiyacı yaşamak için gerçek bir amaca sahip olabilmekken çocuklarının eğitimini dahi babası üstlenmektedir. ancak yaşlı ve hasta adam eğitim masraflarını ödeyemeyecek duruma gelince çift için ciddi bir maddi sıkıntı dönemi başlar. aidan son çare olarak çocuklarını evde eğitmeye karar verir. bu eğitimi çocuklarının gerçek hayatı tanıması ve öğrenmesi için bir yol olarak görse de zaman içerisinde keşfettiği ve tanıdığı şey bizzat kendisi olur...
zach braff'ın yönetmenliğini üstlendiği filmin başrollerinde josh gad, kate hudson ve jim parsons yer alıyor.
 1. youreads eş zamanlı film izleme zirvesi kapsamında izlediğim, zach braff'ın (kendisini scrubs'tan tanıyanlar vardır) yazdığı, yönettiği ve oynadığı bağımsız film.

  filme genel bakış samimi, kendi halinde naif bir film olduğu yönünde ki ben de buna katılıyorum. film ne izlenmezse olmaz bir şaheser yapım, ne de insana zaman kaybettiren vasat bir prodüksiyona sahip (ancak klişeler var elbette). ailenizle, arkadaşlarınızla veya sevgilinizle baş başa izleyebilirsiniz.

  filmin türü net çizgilerle belli olmamakla birlikte, genel olarak dram/komedi denebilir. hüngür hüngür ağlatmayıp veya kahkahalara boğmayıp, yer yer hüzünlendiriyor ve yer yer gülümsetiyor. genel olarak ikisinin pek alakası olmasa da bu film bana into the wild'ın hissettirdiklerini hissettirdi.

  filmin müzikleri de ayrı güzel, hatta filmin en güzel yanı müzikleri diyebilirim.

  son olarak, filmi izledikten sonra öğrendim: bu film aslında bir kickstarter projesi. yani zach braff bizzat sevdiklerinin desteğiyle yapmış bu filmi. yani fikriniz gerçekten iyiyse bir şekilde hayata geçirebilirsiniz.

mesaj gönder