1. yüksek derecede saçmalık içerir. hayatınızda bir daha başınıza gelmesi mümkün olmayan saçma sapan olaylar yaşarsınız, bazen sinir bozucu olabilir ama bir o kadar da eğlencelidir.

    çok sıkı olduğunuz arkadaş grubuyla aynı evde kalmak ise en güzelidir. herkes bir eve toplaşır, gırgır şamatanın önüne kimse geçemez, sabahlara kadar sürer muhabbetler. yatma faslı gelince en az 1-2 saat daha uyunamaz. muhabbetten değildir bu sefer. 7-8 kişi bir eve toplandığı için herkes çifter çifter yatmak zorunda kalmıştır. bu arkadaş grubundan birinin sevgilisi o akşam evdeyse bu arkadaş uyuma sorunu çekmez. çünkü bu arkadaş bir erkekle aynı kanepeyi paylaşmak yerine evin en iyi odasında sevgilisiyle mışıl mışıl uyur. hangimiz öğrenci evinde popülasyon fazlalığından bir erkekle aynı yatakta yatmadık ki? insan alışıyor ama.

    diğer konu yemek konusu. hazır çorba öğrenci evinde büyük bir öneme sahip olan bir besindir. çünkü hazır çorba; su dışında görülen, dokunulabilen, tadılabilen bir sıvı yiyecek olma özelliğine sahiptir. zaten ya hazır çorba yapılır ya da makarna ve türevleri. gece geç saatlerde açlığa isyan edilir. buzdolabının kapağında bulunan pideci, kebapçı, köfteci magnetlerinden biri seçilir ve sipariş verilir. kahvaltıda ise yumurta öğrencinin asla vazgeçemeyeceği bir yiyecektir. arada patates kızartılarak çılgınlık yapılır.

    öğrenci evindeki detaylar anlatmakla bitmeyecek türdendir. he bir de bira şişeleri vardır, sayıları yüzü aştığından mütevellit evde dolaşacak yer kalmayabilir. sonra onlar satılır, sayıları bir kez daha yüzü buluncaya kadar evde rahat rahat dolaşılabilir.

    öğrenciyseniz ve yurtta kalıyorsunuz, kalmayın. eve çıkın, bir yolunu bulun ama eve çıkın.

mesaj gönder