emrah serbes

Kimdir?

emrah serbes, (d. 1981, yalova, türkiye), türk yazar.

zaman zaman birgün gazetesi için söyleşiler yaptı, radikal 2 için tiyatro eleştirileri yazdı. hayvan dergisinin ankara temsilciliğini yaptı. bu dergide ahmet inam ve cengiz güleç ile düzenli olarak gerçekleştirdiği sohbetleri "şen profesörler: metaforla saadet olmaz" (say yayınları, 2006) adıyla kitaplaştırdı. "her temas iz bırakır" adlı ilk romanı iletişim yayınlarından çıktı. "son hafriyat" isimli ikinci romanı şubat 2008 yılında iletişim yayınlarından çıktı. ayrıca "her temas iz bırakır" romanı almanca'ya çevrildi. yazarın ilk öykü kitabı "erken kaybedenler", haziran 2009 itibariyle kitapçı raflarındaki yerini aldı. bir süre daha farklı tarzlarda yazılarını sürdüreceğini belirten yazar, polisiye yazmaya devam edeceğini de ifade etmiştir [kaynak belirtilmeli]. ayrıca behzat ç. adlı polisiye dizisinin 10 bölümde bir senaristliğini yapmaktadır. son olarak behzat ç. seni kalbime gömdüm filminin senaristliğini üstlenmiştir.
  1. ne yazık ki kitaplığımda kitapları mevcut, onları alacağıma 1-2 tane daha halide edip alırdım misal. behzat ç.'yi sevip de kitaplarını merak etmiştim bir heves alıp okumuştum. drunkard seesheaven o kadar güzel uzun uzun anlatmış ki... "yazar"lığı bıraktığını açıkladı, okuyunca güldüm; yazar mıymış ki?
    gerçekten özür dilerim hakaret olarak algılanmasın ama bu adam kendisine yazar diyorsa ve yazarlığı bırakmasının "gerçek" okuyucu tarafından çok umursanacağını düşünüyorsa orhan pamuk, halide edip, sabahattin ali ve daha niceleri ne oluyor? bir insan kendisini bu kadar bir şey sanmamalı. 2 sene sonra paran bitip de tekrar yazarsan ağzımla gülmem sana delikanlı.

mesaj gönder