1. kim bu adam? rolü gerektirdiğinde salya sümük ağlayan, gerektiğinde tehditler savuran (bu arada melih gökçek'le ilgili iddialarını da unutmuş değiliz), sık sık kendini ahlak bekçisi sanan bu adam kim? kariyeri oyunculuk olsaydı ne kadar başarılı olurdu bilmiyorum ama sergilediği bu performansla, riyakar ve kendini bilmez bir siyaset eskisi olarak ciddi bir etki bırakmıyor şahsen benim üzerimde. mizojin olduğu iddia ediliyor. bulunduğu partide kadın milletvekilleri dahil hangisi değil ki?

    evet zaman zaman öfkeleniyorum özellikle kadınlara had bildirmeye çalışan pespaye tavırlarına ama sanırım öfkemi bile tasarruflu kullanmam gerekiyor çünkü bir değil iki değil üç değil. adamın kaçıncı icraatı bu konuda. değerlerimize yabancılaştığımız tespitini yaptığı o unutulmaz konuşmasındaki "...Kadın ise o da iffetli olacak. mahrem-namahrem bilecek. Herkesin içerisinde kahkaha atmayacak. Bütün hareketlerinde cazibedar olmayacak, iffetini koruyacaksın” sözlerini aklımdan hiç çıkarmamıştım ki "hanımefendi sus, bir kadın olarak sus" lafları dökülüverdi ağzından.

    memlekete baksanıza milletvekili bile olmayan adamlar mecliste ahkam kesmeye, hükümet olmayan hükümet ülkeyi yönetmeye kalkıyor utanmadan, arlanmadan, sıkılmadan. cinsiyetçiliklerini, ırkçılıklarını, nefretlerini pervasız bir şekilde sergilemekten de hiç beis görmüyorlar elbette.

    Hiçbir birey başka bir bireyden cinsiyeti nedeniyle susmasını isteyemez. ne zaman susacağımıza, ne zaman konuşacağımıza kendimiz karar veririz. elbette susmayacağız bülent arınç böyle arzu ediyor diye, elbette kahkaha atmaya devam edeceğiz ve itaat etmeyeceğiz.

mesaj gönder