• izledim
  • izliyorum
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (9.42)
the sopranos
dizi, new jersey'de yaşayan italyan asıllı amerikan mafya ailesinin etrafında ve kendi aralarında geçen olayları anlatıyor. tony soprano, bir mafya babası olarak hem iyi bir aile reisi olmaya, karısıyla, çocuklarıyla, annesiyle ilgilenmeye çalışıyor, hem de new jersey mafyasının "capo"su sıfatıyla üstüne düşenleri yapmaya çalışıyor. ama her iki cephede de sorunlar bir türlü yakasını bırakmak bilmiyor. iş ve aile hayatının ortak baskısı sık sık sinir krizleri geçirmesine neden oluyor. soprano'lar ne klasik bir mafya ailesidir, ne de sıradan sevimli bir aile.
 1. sırf şu diyaloloğun yüzü suyu hürmetine versuslarda kullanmadığım, kullananı gördüğümde üzüldüğüm yapım.
  !---- spoiler ----!

  t: i don't give a fuck.
  enişte: (birşey demez bozlur.)
  t: all right, i do give a fuck.

  !---- spoiler ----!
  tekrar ediyorum dizi denmez buna. dizi dediğin breaking bad, shameless gibi bir süre sonra aklına gelmeyecek bir şeydir. ama sopranos öyle mi?

  anneniz akşam makarna yapmıştır, içinzden "ulan carmela ne uğraşırdı bir makarna için?" dersiniz.

  kanal d'de ya da show tv'de "kapiş"in kullanıldığı bir sahneye denk gelirsiniz. aklınıza hemen philly'in (bkz: philly parisi) kadını tehtit ettiği mercedesli sahne gelir.

  joy fm'de ya da başka bir radyoda bob dylan'ın "knockin' on heaven's door" şarkına denk gelirsiniz. aklınız bob babanın söylediği "return to me" şarkısı gelir.

mesaj gönder