• okudum
    • okuyorum
    • okumak istiyorum
  • youreads puanı (7.00)
güvenin ölümü - virginia woolf
güvenin ölümü, virginia woolf'un dilimize ilk kez çevrilen denemelerinden oluşmaktadır. bu metinler yazarın sanattan edebiyata, yazarlardan dostlarına kadar uzanan engin ve eşsiz düşüncelerini bir araya getiriyor. olaylara ve insanlara bakışındaki tedirginlik ve eleştirel yaklaşım siz sevgili okurlarını keyifli bir yolculuğa davet ediyor.

"herhalde kimse, bir kurşun kalem için bu kadar yoğun bir tutku hissetmemiştir. ama yine de bunlardan birine sahip olmanın fevkalâde arzulanır bir hal aldığı durumlar olmuştur; bir nesneyi alabilmek için takılıp kalınan anlar; çay saati ile akşam yemeyi arasındaki zaman diliminde londra'nın yarısını kat edecek bir yürüyüş için bir bahane. tilki avcılarının tilki neslini korumak için avlanması; golfçuların, açık alanları inşaatlardan koruyabilme ihtimaliyle golf oynaması gibi, caddelerde aylak aylak yürümeyi bir kez canımız çekti mi, kalem kesinlikle bahane olur; yerimizden kalkıp şöyle deriz: 'gerçekten bir kalem satın almam lâzım.'"
(tanıtım bülteninden)
  1. virginia woolf'u ilk kez okuyacaklara tavsiye etmediğim, ancak woolf'u bilen, tanıyan ve dahi hayranı olanların bir çırpıda okuyacağı, içinden sanat akan denemelerden oluşan yapıt.

    ayrıyetten güvenin değik, esasında güve'nin ölümü o.

mesaj gönder