• izledim
    • izliyorum
    • izlemek istiyorum
  • youreads puanı (9.50)
code geass
britanya ordusu adı knightmare olan gelişmiş robotlar kullanarak, japonya'yı işgal eder. japonları bölge 11 olarak adlandırılan bir alana kapatır ve orada yaşayan halka da 11'ler ismini verir. lelouch adında, o zamanlar japonyada yaşayan bir britanyalı, japon arkadaşı suzaku'ya britanya'yı mağlup edeceğine dair bir yemin eder. yıllar sonra, lelouch liseye giderken bir gün okuldan kaçar ve o sırada britanyalılardan bilgi kaçıran terörist 11'ler ile karşılaşır. bu karşılaşma esnasında teröristlerin peşine britanya askerleri takılır ve lelouch bir asker tarafından köşeye kıstırılır, yakalayan kişi ise çocukluk arkadaşı suzakudur. bu sırada diğer britanyalı askeri birlikler de olay yerine varır. çocukluk arkadaşını vurmakta direnen suzaku britanya birlikleri tarafından vurulur.

bu olaylar yaşanırken askeri sır olarak saklanan genç kız lelouch'a istediği kişiyi yönetmesini sağlayan, geass'ın gücünü (power of geass) verir.
  1. izlediğim diziler arasında en estetik, en güzel müziklere sahip, en duygusal, en seçmece animedir. bitirince içinizde bir ukte, boğazınızda bir yumru, suratınızda bir gülümseme, karnınızda bir kelebek, hareketlerinizde bir yavaşlama ve hayata dair bir umut ve umutsuzluk oluşabilir. öyle güzel biter, öyle de kötü biter ki, eğer bu tarzda iki veya üç tane dizi izleyebilirseniz çok şanslı olursunuz. umarım herkesin şansı yaver gider :)

mesaj gönder