• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (9.00)
tarot - burak topçuoğlu
2009 yılı yapımı burak topçuoğlu'nun yönettiği orta metraj karakter komedisi.
samet ( güven soydan) mafyaya bulaşır. bulunduğu durumdan kurtulmak isteyen samet'i arkadaşı heacker osman(erkan kolçak köstendil) ile traji komik olaylar beklemektedir.
 1. !---- spoiler ----!

  - biz seninle neden arkadaş olamıyoruz? ha? olay ne biliyor musun abi? ben sana anlatayım mı mevzuyu? anlatayım bak şimdi. sana diyorlar ki "usta" diyorlar "bizim bir makinamız var. sen de bu makinanın çarklarından, dişlilerinden, yağından, tuzundan, biberinden bir boksun! bir parçasın!" diyorlar. "bu çark sen olsan da olmasan da dönecek, döndüreceksin, buna mahkumsun!" diyorlar. anladın? sana uygun gördükleri bi' hayat var. aslında herkes birbirinin kopya hayatını yaşarken sen de doğduktan sonra o kopya hayatın ezberine başlıyorsun. başı götü kaç yıllık hayat var? 65. baştan sondan 20'yi attın kaç kaldı?

  + 45.

  - matematik sıfır! kaç kaldı? 25 kaldı ortalama hayata göre değil mi? sana diyor ki kardeşim bu 25 yılda diyor benim sana gördüğüm hayat düzeni içerisinde çocuklarını, karını, evini, işini kuracaksın. benim sana uygun gördüğüm biçimde bunları yerine getireceksin. sen mutlu-mesut vazifesini yapmış bir vatandaş olarak seri numaranı alacaksın böyle vatandaşlık numaranı her şey şimdi sayılar rakamlar ya insanın sözüne inanan yok! rakamlara inanıyoruz. defterlere, kitaplara inanıyoruz ya biz şimdi. sen "tamam. aaa bitti. mutlu-mesut olarak anamın rahmine düştüm, oradan çıktım toprağa gireceğim. her şeyi yaptım." diyorsun ezberden. ama bir şeyi kaçırıyorsun be kardeşim. biz seninle neden arkadaş olamadık?

  !---- spoiler ----!

mesaj gönder