• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (4.00)
şarkı söyleyen kadınlar - reha erdem
mesut, büyük bir kısmı deprem ihtimali nedeniyle terk edilmiş bir adada, büyük bir evde tek yakını olan köpeğiyle birlikte yaşamaktadır. bu süreçte görüştüğü tek kişi evi temizlemeye ve yemek yapmaya gelen yardımcısı esma'dır. esma bir gün ormanda yürürken elinde çantası, kimsesiz bir genç kadınla karşılaşır ve onu evine almaya karar verir. aynı zamanda mesut'un oğlu adem hayatında zor bir dönemden geçmektedir. evliliğinde yaşadığı sorunlar ve yakın zamanda ortaya çıkan hastalığı, onu bir türlü anlaşamadığı babasının evine dönmek zorunda bırakır. böylece tüm karakterler mesut'un evinde toplanmış olur ve durumlar gittikçe garipleşmeye başlar...
reha erdem'in jin'in ardından çektiği son filmi, yaklaşan bir kıyamet paranoyasında insanların kapıldığı sıra dışı bir akıl tutulmasını beyazperdeye taşıyor. filmin senaryosunu reha erdem kaleme alırken, başrolleri binnur kaya, philip arditti ve deniz hasgüler paylaşıyor.
 1. binnur kaya'nin inanılmaz oyunculuğuyla reha erdem'in jin filmini silip atıyor hafızalardan bence. sadece binnur kaya değil genel olarak oyunculuk çok iyi.
  varoluşcu bir film diyebiliriz.
  film bittiğinde acaba en çok hangi sahneyi beğendim diye kendinize sorun, en az dört tane cevap vereceksiniz.

  !---- spoiler ----!

  +yapma abi beni allah yarattı.
  -peki beni kim yarattı?

  !---- spoiler ----!
  rihan

mesaj gönder