• izledim
    • izliyorum
    • izlemek istiyorum
  • youreads puanı (6.33)
lovely complex
lovely complex, bir kız ve bir erkek arasındaki bir aşk hikâyesidir. kız, risa koizumi, 172 cm. uzunluğundadır -ki ortalama bir japon kızından çok daha uzun. erkek, atsushi ootani de 156 cmdir -ki bu da ortalama bir japon erkeğine göre oldukça kısa bir uzunluktur. bu yüzden, okulun komedi ikilisi olarak bilinirler çünkü benzer bir boy farkına sahip popüler bir komedi ikilisi vardır. sonuç olarak insanlar onları "all hanshin kyojin" takımı olarak da çağırırlar.

yaz okulu sırasında, (başka bir sınıftan) çok uzun bir öğrenci ortaya çıkar ve risa anında ona aşık olur, fakat uzun olduğu için geçmişinde erkeklerle ilgili şansı hep kötü olmuştur. atsushi'nin de hoşlandığı bir kız vardır, böylece risa ve atsushi, kendi farklılıklarını bir kenara koyup birbirlerine, hoşlandıkları kişiyi elde etmede yardımcı olmaya karar verirler. fakat birbirlerini daha iyi tanımaya başlamalarının üzerine risa'nın, atsushi için hisleri çiçeklenmeye başlar ve buradan itibaren aşk hayatı çok daha karmaşık bir hale gelir.
  1. seyrettiğim ilk anime olduğu için ayrıca sevdiğim aşırı eğlenceli bir aşk hikayesi. risa koizumi boyu oldukça uzun, atsushi otani ise kısa olduğu için kompleks sahibidir; ancak sonunda koizumi'nin çabaları sayesinde tüm kalıpların dışına çıkıp mutlu olmayı başarırlar.

mesaj gönder