yds


  1. sonbahar oturumuna parasını yatırmama rağmen hazırladığım projeden ötürü giremediğim sınav. sosyal medyada bu sınavın kelimelerinin 8. henry döneminden kaldığına dair geyikler döndü durdu, bilemiycem artık.

    son dil sınavına 2012'de girmiş biri olarak bu ilkbahardaki oturumda tekrar şansımı deneyeyim diyorum, bunun için suat gürcan ve rıdvan gürbüz'ün sınav stratejileri kitabını aldım. aklım halen akın'da ama. bunca yıl bazen kursla bazen video yayınla bazen kendim hazırlanmış olsam da 2012'den beri ingilizce namına kitaba, kaleme el sürmüşlüğüm yok. biraz gerginim açıkçası. her gün biraz biraz çalışayım, netten de video bulurum, ingilizce öğretmeni arkadaşıma da arada danışırım diyorum. ayrıca burada bir hoca var, kendisi 65 puanı garanti ediyor, her girdiği yds'den de 100 puanı çakıyor, bunu da belgelendiriyor, tabi adam mart ayına kadar vereceği kurs için 2.500 tl istiyor böyle olunca, ayrıca birebir de değil sınıfa eğitim verecekmiş. kararsızım sözlük. 2.500 çok tabi, alacağım tüm maaşı buraya mı yatırsam diye düşünmüyor da değilim ayrıca.

    demem o ki, belki aramızda yds'ye girecek arkadaşlar vardır, birinin onları dürtmesi gerekiyordur çalış diye. sanırım benim böyle bir gereksinimim var. karşılıklı birbirimize o gün ne yaptığımızı anlatıp bir nevi teşvik primi görevi görebiliriz belki. kalmış 5 ay, o odayı toparlayalım, kitapları düzeltelim ve çalışmaya başlayalım öyle değil mi? evet, öyle. ama nasıl? evet, yapalım bunu.

mesaj gönder